مشاوره رایگان: 02122110460
اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه

کشور فرانسه که به کشور خروس‌ها معروف است، نیازی به تعریف ندارد. تقریبا تمام افراد از جاذبه‌های گردشگری این کشور آگاه هستند و برج ایفل که نماد این سرزمین کهن است را می‌شناسند. متقاضیان زیادی اقدام به درخواست ویزای شینگن این کشور می‌کنند که مسلماً همگی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. از این رو آژانس‌های حقوقی، این افراد را در اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه کمک می‌کنند تا با یک استراتژی درست، بهترین نتیجه را دریافت کنند.

همانطور که می‌دانید کشورهایی که عضو معاهده شینگن هستند، می‌توانند به خاک یکدیگر سفر کنند. از این رو اگر اقدام به صدور ویزای شینگن برای سایر متقاضیان کشورهای غیر عضو کنند، به این معنی است که آن‌ها نیز اجازه تردد در این کشورها را دارند. بنابراین، در صدور این ویزا بسیار سختگیری می‌کنند. پس بهتر است برای جلوگیری از ریجکت شدن در هنگام ارسال درخواست، کوچکترین اشتباهی را مرتکب نشوید. برای آگاهی از دلایل ریجکت شدن، لطفاً ادامه مطلب را از دست ندهید.

دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه

بهتر است قبل از ارسال نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه، از دلیل آن آگاه شوید. متاسفانه، برخی از متقاضیان به این موضوع توجه نکرده و با برداشت غلط خود اقدام به ارسال نامه تجدید نظر با مضمون اشتباه می‌کنند. از عمده‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه مدارک ناقص و نامعتبر
  • مخدوش بودن پاسپورت
  • عدم مشخص کردن هدف خود از سفر به این کشور
  • عدم سفر به دیگر کشورها (اغلب کشورهای اروپایی به این موضوع حساس هستند در نتیجه سفر به یک کشور خارجی قبل از درخواست ویزا می تواند بسیار موثر باشد)
  • عدم تعیین زمان بازگشت و محل اقامت

در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه

پیشگیری بهتر از درمان است، مطمئناً بارها این ضرب المثل را شنیده‌اید. علی‌رغم این که تنها پنج کلمه دارد، اما مفهومی عمیق در پس آن نهفته است. بهتر است قبل از ارسال درخواست ویزا به هر کشوری از تمام قوانین آن‌ها مطلع شوید. مشاوران حقوقی بهترین گزینه برای انتخاب هستند و با دانشی که دارند، اجازه رد شدن درخواست شما را نمی‌دهند. اما اگر درخواست شما رد شد، دنیا به آخر نرسیده و شما می‌توانید با ارائه نامه تجدید نظر به این حکم اعتراض کنید.

پس از دریافت نامه ریجکت از طرف سفارت فرانسه، می‌توانید ظرف یک ماه به این رای اعتراض کنید. توجه داشته باشید که عدم اعتراض شما به منزله قبول دلایل رفیوز است که موجب درج یک نمره منفی در پاسپورت شما می‌شود. بسیاری از کشورها می‌توانند به بهانه این نمره منفی، متقاضیان را ریجکت کنند. برای ثبت درخواست اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه، می‌بایست به تمام اصول نگارشی توجه کرد و آن را به زبان فرانسوی نوشت. کشور فرانسه جزو معدود کشورهایی است که تنها زبان خود را به رسمیت می‌شناسد و این امر ریشه تاریخی در خصومت دو کشور انگلیس و فرانسه دارد.

توجه داشته باشید که در محتویات نامه باید اطلاعات شخصی خود اعم از نام و نام خانوادگی، محل تولد، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ دریافت نامه ریجکت را بنویسید. بهتر است دلیل قانع کننده‌ای برای اثبات این که سفارت فرانسه در خصوص ریجکت کردن شما دچار اشتباه شده، بیاورید. معمولاً مشکل اغلب متقاضیانی که درخواست ویزای آن‌ها رد شده، این است که توانایی جلب نظر آفیسر سفارت را ندارند. به گفته بسیاری از متقاضیان، این آفیسرها بسیار سختگیر و انعطاف‌ناپذیر هستند که این مسئله کار را بسیار سخت می‌کند. اما هرگز ناامید نشوید و با کمک مشاوران حقوقی یک نامه تجدید نظر مناسب را به آن‌ها ارائه دهید. خوشبختانه بسیاری از افراد با ارسال نامه‌های اعتراضی درست، توانسته‌اند نظر آفیسرها را عوض کنند.

اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه

همانطور که دیدید نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای فرانسه آنقدرها هم سخت نیست. فقط باید دلایل قانع‌کننده‌ای به آفیسرهای سفارت ارائه دهید. اگر فکر می‌کنید که به تنهایی از عهده این کار بر نمی‌آیید، بهتر است مراتب را به دست حقوقدانان باتجربه بسپارید تا آن‌ها با دانش فنی خود بهترین روش‌ها را اتخاذ کنند. به یاد داشته باشید که اگر نتوانید به درستی از خود دفاع کنید، نامه رفیوزی که به دست شما رسیده، به عنوان یک نمره منفی تلقی خواهد شد و این مسئله شما را در سفرهای بعدی با مشکل مواجه می‌کند.

 

نوشتن دیدگاه

دانستی های مهاجرت