مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوﺋد

کشور سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود. شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد می باشد. در این شهر شمار زیادی از دانشگاه ها با اعتبار جهانی قرار دارد. همچنین این شهر به خاطر داشتن جاذبه های زیبا و دانشگاه های متعدد مقصد بسیاری از دانشجویان بوده است. گوتنبرگ، اوپسالا، لاند، اومئو، یوله و لینشوپینگ از مهم ترین شهرهای دانشجویی سوئد هستند. تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد مناسب برای ورود به بازار کار است. سوئد یکی از کشورهای پیشرفته است که شرایط تحصیل خوبی را فراهم آورده است. در سوئد تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی مزایای خاص خود را دارد. تحصیل در رشته پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد به دلیل بازار کار خوب این رشته و سطح درآمد مطلوب شاغلین از جمله پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در سوئد می باشند. تحصیل در سوئد بر اساس سیستم بولونیا است. برنامه های رشته پرستاری و فیزیوتراپی سوئد همانند دیگر رشته ها به زبان های سوئدی و انگلیسی ارائه می گردد. می توان گفت یکی از دلایل جذب دانشجویان بین المللی به سوئد تحصیل به زبان انگلیسی است.

اخذ ویزای تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

بخشی از محبوبیت کشور سوئد مربوط به سیستم آموزشی برتر این کشور است که هر سال سبب جذب حداکثری دانشجویان جهت تحصیل در این کشور می شود. تحصیل فیزیوتراپی در سوئد از زیرمجموعه های علوم تجربی به شمار می رود که در دانشکده های پیراپزشکی ارائه می گردد. فیزیوتراپی در سوئد از جایگاه ویژه ای برخوردار است. دانشجویان بین المللی می توانند با اخذ ویزای تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد در دانشگاه های معتبر این کشور از برنامه های تحصیلی با کیفیت و سطح بالا بهره مند شوند. اگر به دنبال شرکت در برنامه های تحصیلی متنوع با فواید و کارایی بالا هستید همچنین می توانید جهت تحصیل پرستاری در سوئد اقدام به کسب ویزای تحصیلی این کشور کنید. کشور سوئد محل مناسبی برای تحصیل پرستاری می باشد و لازم به ذکر است که تحصیل پرستاری موجب می شود تا دانشجویان و متقاضیان در زمینه پرستاری از آموزش های مدرن و پیشرفته که بر اساس تکنیک های بهینه و جدید بهره مند شوند.

اخذ پذیرش تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

اخذ پذیرش تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی سوئد در دانشگاه های دولتی یا خصوصی سوئد ممکن است. همه دانشگاه ها دوره های تحصیلی برای مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند. رشته فیزیوتراپی در هشت دانشگاه سوئد ارائه می شود. از جمله دانشگاه های برتر سوئدی ارائه دهنده این برنامه تحصیلی، دانشگاه لاند سوئد با رتبه جهانی 92 می باشد. دانشگاه اومئو، دانشگاه لینچوپینگ، دانشگاه گوتنبرگ و دانشگاه اوپسالا از معتبرترین دانشگاه های رشته فیزیوتراپی هستند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه های دولتی سوئد ارجحیت دارد. از جمله دانشگاه های معتبر این رشته دانشگاه لنینس سوئد و هنر و علوم CIEE در اوپلاسو سوئد است. این کشور سالانه دانشجویان بسیار زیادی را در رشته پزشکی می پذیرد. همچنین کیفیت تحصیل و استانداردهای آموزش پزشکی در سوئد، موردتایید وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش‌ پزشکی ایران است.

اخذ پذیرش تحصیلی سوئد

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به سوئد

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد و اخذ ویزا با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و درباره روند درخواست از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه می توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه های سوئد و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور سوئد دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس بگیرید.

سوئد

سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی، واقع در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد. کشور سوئد پنجمین کشور بزرگ قاره اروپا و سومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا است. این کشور از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. رودخانه تون بیشتر مرزهای سوئد با فنلاند را در شمال شرق این کشور تشکیل می دهد. بخشی از شمال سوئد در محدوده قطب شمال قرار دارد. این کشور مرزهای دریایی با دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارد. پایتخت و بزرگ ترین شهر سوئد استکهلم است. زبان مکالمه مردم این کشور زبان سوئدی و آلمانی شمالی که بسیار به زبان نروژی و دانمارکی نزدیک است می باشد. به دلیل شرایط خاص آب و هوایی در این کشور بیشتر جمعیت آن در بخش جنوبی سکونت دارند.

 

زندگی و کار در سوئد

کشور سوئد از آن دسته کشورهایی است که بسیاری از افراد از زندگی در آن لذت می برند. این کشور یکی از کشورهای امن، ثروتمند و مرفه دنیا است. در کشور سوئد دولت به مردم احترام زیادی می گذارد و حقوق شهروندی به درستی اجرا می شود. این کشور پیشرفته و نوآور می باشد که در عرصه های زیادی در سطح تراز اول جهان هستند. این کشور دارای اقتصادی قوی و رفاه اجتماعی بالا است. از جمله چالش هایی که ممکن است افراد در هنگام زندگی در این کشور با آن مواجه شوند یادگیری زبان سوئدی باشد.

دانشجویان در کشور سوئد در تمامی مقاطع تحصیلی هیچ محدودیتی برای کار در حین تحصیل نخواهند داشت و می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار گردند و بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی را پوشش دهند. اما دانشجویان باید حداقل هفته ای 40 ساعت را به انجام مطالعات درسی و تکالیف خود اختصاص دهند و این نکته که هدف اصلی آنها تحصیل در سوئد می باشد را نباید فراموش کنند. ممکن است برای کار دانشجویی به زبان سوئدی احتیاج باشد، بنابراین دانشجو بایستی در این زمینه نیز مهارت های خود را تقویت نماید تا شانس کاریابی خود را افزایش دهد. دانشجویان خارجی تا 6 ماه پس از فراغت از تحصیل فرصت خواهند داشت توسط یک کارفرمای سوئدی استخدام گردند و نوع ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر دهند.

 

سیستم آموزشی سوئد

سیستم آموزشی پرستاری و فیزیوتراپی سوئد تحت نظارت وزارت علوم سوئد و اتحادیه اروپا می باشد. مدت تحصیلات فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی 3 سال است و دانشجو موظف به گذراندن 180 واحد درسی می باشد. دانشجویان در طول این مدت با آموزش های تئوری و کاربردی آشنا می شوند. می توان گفت آموزش های کاربردی و عملی در رشته فیزیوتراپی فرصتی است که دانشجویان بین المللی بتوانند شناخت لازم برای ورود به بازار کار در این رشته را کسب نمایند. گذراندن این دوره منجر به اخذ درجه لیسانس فیزیوتراپی می شود. پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی، مجوز برای کار در شورای ملی بهداشت و رفاه صادر می گردد. برنامه های کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در سوئد مدت یک یا دو سال است.

دوره های تحصیل کارشناسی پرستاری در دانشگاه های کشور سوئد سه سال به طول می انجامد و دانشجویان پرستاری می بایست 180 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند. سال اول به یک دوره مقدماتی در پرستاری، از جمله زیست شناسی انسان (میکروب شناسی، آناتومی، فارماکولوژی، فیزیولوژی) و علائم بیماری اختصاص داده شده است. سال دوم به طور عمده به دوره های پرستاری در سلامت و بیماری و تاثیر محیط زیست بر سلامت و روش های علمی اختصاص یافته است در حالی که سال سوم و نهایی، دانشجویان آماده انجام پایان نامه در زمینه رشته پرستاری می شوند.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی سوئد

موسسات آموزش عالی سوئد به دو نوع تقسیم می شوند: دانشگاه (universitet) و کالج دانشگاهی (högskola). دانشگاه ها پژوهش محور هستند و مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در بسیاری از رشته های آکادمیک به دانشجویان اعطا می کنند. این در حالی است که کالج های دانشگاهی بیشتر بر علوم کاربردی متمرکز هستند. تفاوت اصلی این دو موسسه این است که دانشگاه ها مجوز اعطای مدرک دکتری را دارند در حالیکه بسیاری از کالج های دانشگاهی این امکان را ندارند. با این حال برخی از کالج های دانشگاهی سوئد نیز ممکن است مدرک دکتری ارائه نمایند. هیچ تفاوتی بین مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی وجود ندارد و بسیاری از کالج های دانشگاهی همان دانشگاه خطاب می شوند.

 

پذیرش ویزای تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

پذیرش ویزای تحصیلی پرستاری سوئد محدودیت سنی ندارد و افراد می توانند با مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 برای آن اقدام کنند. علاوه بر این، جهت پذیرش ویزای تحصیلی پرستاری سوئد نیاز به ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، مدرک زبان سوئدی سطح B2 (در صورت نیاز)، مدارک سلامت پزشکی و همچنین بیمه درمانی می باشد. افراد پس از ورود به سوئد بایستی در دوره یک ساله زبان سوئدی شرکت کنند. این دوره یک ساله هیچ نوع شهریه ای ندارد و افراد در حین این دوره می توانند از کلاس های انگلیسی رایگان هم استفاده کنند. پس از اتمام این دوره یک ساله متقاضیان وارد دوره اصلی رشته های پرستاری می شوند. متقاضیان تحصیل پرستاری سوئد باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. داوطلبان در صورت کسب حداقل 66 درصد نمرات از دانشگاه مد نظر و داشتن شرایط لازم، موفق به اخذ پذیرش ویزای تحصیلی سوئد خواهند شد.

متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌ فیزیوتراپی در دانشگاه‌ های سوئد باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل باشند. بیشتر دانشگاه ‌های سوئد کسب نمره‌ بالاتر از 5.5 در آزمون آیلتس را به عنوان یکی از شرایط قبولی درخواست پذیرش تعیین کرده ‌اند. علاوه بر این، بعد از موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های سوئد، دانشجویان باید دوره‌ یک ساله‌ آموزش زبان سوئدی را نیز بگذرانند. در واقع، یکی از لازمه‌های اشتغال به کار پس از اتمام تحصیل آشنایی با زبان سوئدی است، چرا که یک فیزیوتراپیست باید توانایی برقراری ارتباط با اهالی بومی کشوری که در آن مشغول به کار است را داشته باشد. برای تحصیل تخصص در رشته فیزیوتراپی بایستی ابتدا در انجمن فیزیوتراپی سوئد ثبت نام کنید تا یک فرآیند رسمی برای تخصص طی شود و مسئول مذبور درخواست شما را ارزیابی نماید. از الزامات ورود به برنامه تخصصی، داشتن سابقه کار به عنوان فیزیوتراپیست به مدت حداقل دو سال تجربه بالینی و کار مداوم در این زمینه است. الزامات نظری برای تخصص گذراندن دوره های تخصصی و مرتبط و همچنین دوره های مستند در زمینه تخصص مورد نظر است. اخذ تخصص در 16 گرایش امکان پذیر است.

ارائه انگیزه نامه تحصیلی برای پذیرش ویزای تحصیلی پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد الزامی است. در انگیزه نامه باید دلیل انتخاب کشور سوئد، رشته تحصیلی و دانشگاه کاملا توضیح داده شود. یکی از مزایای تحصیل در سوئد این است که دانشجویان متاهل امکان مهاجرت تحصیلی به همراه همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را دارند. بدین منظور متقاضیان می باید برای اخذ ویزای همراه نیز درخواست ارائه نمایند.

 

هزینه تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در دانشگاه های سوئد

هزینه تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی سوئد با توجه به رنکینگ دانشگاه ها متفاوت است. هزینه های تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در دانشگاه های معتبر کشور سوئد از 5500 تا 14,000 یورو در یک سال تحصیلی می باشد. دانشجویان می توانند شهریه دانشگاهی خود را به صورت ترمی پرداخت کنند. البته از آنجایی که دانشجویان بین المللی مجاز به انجام کار ضمن تحصیل در سوئد هستند، دانشجویان رشته فیزیوتراپی پس از گذشت یکسال و نیم از دوره آموزشی خود امکان کار در کلینیک ها و درمانگاه های این کشور را خواهند داشت. از این طریق دانشجویان می توانند تقریبا 75 درصد هزینه تحصیل و زندگی در سوئد را تامین نمایند. دانشجویان پرستاری نیز پس از اتمام تحصیلات خود در این رشته می توانند به کار در بازارهای کار رشته پرستاری در سوئد بپردازند.

هزینه زندگی در سوئد

هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی افراد، شهر محل سکونت و میزان درآمد آنها بسیار متفاوت است. قاعدتا زندگی در مناطق مختلف سوئد هزینه های متفاوتی را به دنبال دارد. زندگی در استکهلم و شهرهای بزرگ گرانتر از شهرهای کوچک است. پس از مسکن، کالاهایی نظیر خوراک و پوشاک بزرگ ترین بخش از هزینه های مهاجرین را تشکیل می دهد. به طور کلی، متوسط هزینه زندگی در سوئد حدود 800 تا 1200 یورو در ماه است.

برخی از هزینه های اساسی زندگی در سوئد به شرح ذیل است:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی ماهانه حدود 377 یورو
 • هزینه خانه دانشجویی مشترک بسته به شهر محل تحصیل ماهانه بین 188 تا 430 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 650 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 440 یورو
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری ماهانه 152 یورو
 • هزینه خوراک و مواد غذایی 200 یورو
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 40 تا 55 یورو
 • هزینه خرید کتاب و وسایل آموزشی بسته به رشته تحصیلی ماهانه 80 یورو
 • هزینه تفریح و امور فرهنگی ماهانه 70 تا 100 یورو
 • هزینه بیمه درمان بسته به میزان پوشش بیمه ماهانه حداقل 30 یورو
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 46 یورو
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 60 یورو
 • هزینه اینترنت ماهانه 28 یورو

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.