مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل در فیلیپین

فیلیپین در جنوب شرق آسیا و در غرب اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین در شرق ویتنام واقع شده است و مرز خاکی با هیچ کشوری ندارد. فیلیپین یکی از کشورهای پرجمعیت در جهان است. ایالات متحده در سال 1898 فیلیپین را اشغال کرد و نزدیک به پنج دهه تا استقلال این کشور در سال 1946 بر فیلیپین سلطه داشت. استعمار آمریکا تاثیر سازنده ای بر توسعه این کشور داشت و باعث به وجود آمدن سیستم آموزشی مدرن در فیلیپین و جنبه های مثبت دیگر در جامعه فیلیپین شد. زبان تحصیل در فیلیپین فقط انگلیسی است و حتی مردم بومی این کشور مجبورند با زبان انگلیسی تحصیل کنند. فیلیپین همچنین یکی از کشورهای مطرح آسیا برای تحصیل به زبان انگلیسی است و این امکان باعث جذب دانشجویان بین المللی به فیلیپین شده است. تحصیل در فیلیپین با توجه به کیفیت نظام آموزشی این کشور یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در قاره آسیا است. براساس آمار نزدیک به 10,000 دانشجوی خارجی برای هر سال تحصیلی به فیلیپین مهاجرت می کنند. یکی از مزایای تحصیل در کشور فیلیپین هزینه پایین و مقرون به صرفه زندگی و شهریه مناسب دانشگاه در این کشور است. هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی یا آسیایی بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

اخذ ویزای تحصیلی فیلیپین

اکثر دانشگاه های کشور فیلیپین مورد تایید تمامی کشورهای دنیا هستند. با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور توسط آمریکایی ها و اسپانیایی ها تاسیس شده اند مورد تایید کشورهای اروپایی و آمریکا نیز می باشند. دانشگاه های فیلیپین از نظر علمی در سطح کاملا مناسبی قرار دارند و سیستم آموزشی آنها همتراز دانشگاه های پیشرفته جهان می باشند. 4 دانشگاه این کشور از بهترین دانشگاه های جهان هستند و نام آنها در آخرین لیست رتبه بندی جهانی دانشگاه ها به چشم می خورد. فارغ التحصیلان می توانند به راحتی پس از پایان تحصیل خود به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و ادامه تحصیل دهند یا مشغول به کار شوند. یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به فیلیپین امكان انتقال دانشجویان به دانشگاه های ایران و دانشگاه های معتبر جهان با رعایت ضوابط می باشد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در فیلیپین را دارند ملزم به اخذ ویزای تحصیلی فیلیپین و مجوز برای اقامت تحصیلی در این کشور هستند. دریافت ویزای تحصیلی کشور فیلیپین یک پروسه 4 ماهه را طی می کند.

اخذ پذیرش تحصیلی فیلیپین

در حال حاضر 2300 موسسه آموزش عالی در کشور فیلیپین فعالیت دارند که 75 درصد از آنها خصوصی هستند. بسیاری از دانشگاه ها وابسته به کلیسای کاتولیک هستند که نشان دهنده گذشته استعماری این کشور است. دانشگاه های فیلیپین شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی می شوند. دانشگاه های دولتی دوره های گسترده ای را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشگاه های دولتی با بودجه دولتی تامین می شوند. بزرگترین دانشگاه دولتی این کشور دانشگاه فیلیپین است که سالانه بیشترین مقدار بودجه را دریافت می کند. دانشگاه های خصوصی در فیلیپین به صورت غیر انتفاعی و مذهبی فعالیت می کنند. بیشتر دانشگاه های خصوصی کاتولیک هستند. اخذ پذیرش تحصیلی فیلیپین از دانشگاه های خصوصی به مراتب آسانتر از دانشگاه های دولتی است اما دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بیشتری خواهند داشت. امکانات و سطح علمی دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور تقریبا یکسان است. مدارک صادره از برخی دانشگاه های فیلیپین مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه های مورد تایید ایران در صورت بازگشت به کشور نیازی به معادل سازی مدرک خود نخواهند داشت.

تحصیل در فیلیپین

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به فیلیپین

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی فیلیپین و اخذ ویزا با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و درباره روند درخواست از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه می توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه های فیلیپین و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره، مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور فیلیپین دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی فیلیپین، آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس بگیرید.

فیلیپین

فیلیپین یا جمهوری فیلیپین کشوری متشکل از 7107 جزیره است که در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین قرارگرفته است. فیلیپین سال های طولانی مستعمره کشورهای دیگر بوده است. بین قرون 16 تا 20 اسپانیا و در نیمه اول قرن بیستم نیز آمریکا این کشور را تحت استعمار خود قرار داده بود، اما در سال 1946 فیلیپین از آمریکا استقلال پیدا کرد. فیلیپین با کشورهایی مثل اندونزی، مالزی و چین همسایه است و البته با هیچکدام مرز خاکی ندارد. این کشور به صورت کلی به سه بخش جغرافیایی لوزون (بخش شمالی)، ویسایا (بخش میانی) و میندانائو (بخش جنوبی) تقسیم شده است. پایتخت فیلیپین شهر مانیل است. كیزون، سبو، ایلوایلو، باگیو، داراگا و ویگان از مهمترین شهرهای فیلیپین هستند. ارز رسمی این کشور پزو فیلیپین است. زبان تاگالوگ یکی از مهمترین زبان های مردم فیلیپین است که پایه زبان ملی این کشور یعنی فیلیپینی است. فیلیپینی به همراه انگلیسی زبان رسمی کشور فیلیپین و زبان اصلی مدارس این کشور است. فرهنگ فیلیپین متاثر از دوران استعمار و مهاجرت مردم اسپانیایی زبان اروپا و آمریکای جنوبی نزدیکی زیادی به فرهنگ کشورهای لاتین دارد. 90 درصد مردم فیلیپین مسیحی می باشند که اکثریت کاتولیک و اقلیت پروتستان هستند و بقیه جمعیت مسلمان هستند. آب و هوای فیلیپین گرمسیری دریایی با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و باران های موسمی روبرو است. به دلیل باران های سیل آسا تقریبا 70 درصد این جزایر را جنگل های سر سبز استوایی فرا گرفته است.

 

زندگی و کار در فیلیپین

فیلیپین از امنیت بالا و کیفیت زندگی خوبی برخوردار است. استاندارد زندگی در فیلیپین بستگی به مکانی دارد که فرد می خواهد در آن زندگی کند. کشور فیلیپین دارای مناظر طبیعی دیدنی فراوان است و یک کشور توریستی به حساب می آید. همچنین هزینه های زندگی در فیلیپین نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی پایین تر است. زبان اکثر مردم فیلیپین انگلیسی است در نتیجه برای زندگی و کار در این کشور نیازی به یادگیری زبان جدید نیست. این موضوع یک مزیت بسیار مهم برای زندگی در این کشور است.

دانشجویان برای تامین بخشی از هزینه تحصیل و زندگی خود اجازه کار پاره وقت دارند. در زمان تعطیلات و در طول تابستان دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. کار ضمن تحصیل برای مقطع کارشناسی در فیلیپین 10 ساعت در هفته می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در فیلیپین می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان در مقطع دکتری در فیلیپین نیز اجازه کار تا 28 ساعت در هفته را دارند.

اخذ ویزای تحصیلی فیلیپین به تنهایی منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود. فارغ التحصیلان با یافتن شغل مورد نظر و عقد قرارداد کاری می توانند ویزای تحصیل خود را به ویزای کار تبدیل کنند. متقاضیان پس از 7 تا 10 سال اقامت موقت فیلپین از طریق کار می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

 

سیستم آموزشی فیلیپین

سیستم آموزشی فیلیپین یکی از برترین سیستم های آموزش عالی در آسیا است که پیرو سیستم آموزشی آمریکا است و به همین دلیل بسیاری از دانشگاه های آمریکایی در این کشور شعبه دارند. بر اساس سیستم آموزشی فیلیپین آموزش با رویکردی مساله محور در مراکز آموزشی این کشور صورت می گیرد. دوره لیسانس در فیلیپین 4 سال طول خواهد کشید. به طور کلی دو سال اول این دوره دانشجویان باید 63 واحد دروس عمومی را پشت سر بگذارند و در دو سال پایانی نیز دروس مرتبط به رشته خود را می گذرانند. دانشجویان رشته های مهندسی می بایست 266 واحد درسی را بگذرانند. رشته هایی مانند موسیقی نیز مستلزم گذراندن دوره تحصیلی 5 ساله هستند. بسیاری از موسسات آموزش عالی در فیلیپین وجود دارند که دوره های 2 ساله ارائه می دهند که عموما 70 واحد درسی است و در نهایت فرد می تواند مدرک کاردانی دریافت نماید. مدت زمات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال می باشد. تحصیل در مقطع دکتری 5 سال زمان خواهد برد. دانشجویان دکتری پس از این زمان باید نتیجه طرح خود را در قالب دفاعیه اعلام نمایند. مقطع دکتری برای رشته های تحصیلی کشاورزی و شیلات و رشته های وابسته 4 سال زمان نیاز دارد. تحصیل در رشته های داروسازی نیز 5 سال به طول می انجامد و دانشجویان باید 200 واحد درسی را بگذرانند. تحصیل در رشته پزشکی در فیلیپین 8 سال زمان نیاز دارد که دوره 4 ساله اول به صورت کارشناسی با گروه پزشکی است و 4 سال دوم دوره اصلی پزشکی می باشد. دوره های تحصیلی در رشته های دندانپزشکی و دامپزشکی 6 سال به طول می انجامد و شامل 2 سال تحصیلات مقدماتی مرتبط و 4 سال تحصیلات اختصاصی خواهد بود.

دانشگاه های فیلیپین برنامه های تحصیلی خود را در سال به دو ترم تقسیم می کنند. سال آموزشی در کشور فیلیپین از ماه جولای آغاز می شود و در ماه مارس به پایان می رسد و به طور کلی از 40 هفته آموزشی تشکیل شده است.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی فیلیپین

آموزش عالی در فیلیپین توسط سه نهاد اداره می شود که شامل کمیسیون آموزش عالی برای تحصیلات تکمیلی، وزارت آموزش برای آموزش ابتدایی و اداره آموزش فنی و مهارت برای آموزش فنی و حرفه ای می باشد. این کشور به تازگی سیستم آموزشی خود را به یک برنامه K-12 تغییر داده است تا بیشتر با سیستم های بین المللی مطابقت داشته باشند. تحصیلات عالی در فیلیپین از مقطع کارشناسی آغاز و تا مقطع دکتری ادامه می یابد. این کشور دارای یکی از بهترین سیستم آموزش عالی آسیا است.

موسسات آموزش عالی دولتی این کشور شامل 111 دانشگاه و کالج دولتی با 271 دانشکده تابع، 50 دانشگاه بومی و 9 مدرسه عالی دولتی دیگر می شوند که معمولا از مدارس فنی و حرفه ای تشکیل شده اند. در نظام آموزش عالی این کشور همچنین پنج موسسه آموزش عالی خاص وجود دارد که اغلب به آموزش علوم نظامی و دفاعی می پردازند. ضمن اینکه کمیسیون آموزش عالی نیز وظیفه نظارت بر موسسات آموزش عالی این کشور را بر عهده دارد. در فیلیپین چهار موسسه سنجش اعتبار که از سوی وزارت آموزش عالی به رسمیت شناخته می شوند وظیفه سنجش اعتبار و ترغیب موسسات خصوصی این کشور به ارتقای کیفیت دوره های آموزشی شان را بر عهده دارند. این موسسات شامل اداره اعتبار بخشی مدارس و دانشگاه های مسیحیان، موسسه اعتبار بخشی مدارس، کالج ها و دانشگاه های فیلیپین، موسسه اعتبار بخشی کالج ها و کمیسیون اعتبار بخشی دانشگاه ها و آژانس کالج ها و دانشگاه های رسمی فیلیپین می شوند.

 

رشته های برتر تحصیلی در فیلیپین

تمامی رشته های تحصیلی در فیلیپین کیفیت تقریبا یکسان دارند، اما رشته هایی چون مهندسی هوانوردی، خلبانی، کشاورزی، شیلات، مشاغل فنی، هتلداری، تجارت بین المللی، اقتصاد بین الملل، روانشناسی، رستوران داری، صنایع دستی، مطالعات تجاری، طراحی لباس و جواهرات، طراحی داخلی، باستان شناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، ریاضیات، اقتصاد، توریسم، بافت شناسی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، پاتوفیزیولوژی، موسیقی، تئاتر، زبان های مدرن و منشی گری جزو رشته های برتر تحصیلی در فیلیپین هستند.

دانشگاه های برتر فیلیپین

برخی از دانشگاه های برتر فیلیپین به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه دیلمان فیلیپین در رتبه اول کشوری و در رنکینگ جهانی 2005 جای دارد.
 • دانشگاه آتنه دو مانیلا در رتبه دوم کشور و در رنکینگ 2295 دنیا قرار دارد.
 • دانشگاه سانتو توماس در رتبه سوم کشور و در رنکینگ جهانی 2588 جای گرفته است.
 • دانشگاه سیستم فیلیپین رنکینگ جهانی 3064 را کسب کرده است.
 • دانشگاه د لا سالل توانسته رنکینگ 3780 دنیا را بدست آورد.
 • دانشگاه پلی تکنیک فیلیپین در رنکینگ جهانی 4719 قرار گرفته است.
 • دانشگاه مانیل رنکینگ جهانی 5201 را از آن خود کرده است.
 • دانشگاه سلی مان در رنکینگ 5372 دنیا قرار دارد.
 • دانشگاه مپیا رنکینگ جهانی 5436 را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه لس بانیوس در رنکینگ 5588 دنیا جای گرفته است.

 

پذیرش ویزای تحصیلی فیلیپین

متقاضیان تحصیل در فیلیپین در ابتدا نیازمند اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور در رشته مد نظر خود هستند. حداقل سن تحصیل در دانشگاه های فیلیپین 18 سال است. متقاضیان برای تحصیل در این کشور بایستی توانایی مالی و تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه یکسال زندگی در این کشور را داشته باشند. گواهی عدم سوء پیشینه و نامه سلامت پزشکی از دیگر الزامات جهت پذیرش ویزای تحصیلی فیلیپین هستند. ارائه انگیزه نامه جهت اخذ پذیرش در کلیه مقاطع تحصیلی الزامی است. متقاضیان باید علت انتخاب کشور فیلیپین، هدف از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مذکور و همچنین اهداف تحصیلی و کاری خود را به طور دقیق در انگیزه نامه خود قید نمایند. برای هر سه مقطع تحصیلی ممکن است متقاضیان را به مصاحبه حضوری دعوت کنند تا هدفشان از تحصیل در کشور فیلیپین را بپرسند. متقاضیان برای این مصاحبه باید به زبان انگلیسی صحبت کنند و هدف خود را به درستی بیان نمایند.

در برخی مواقع نیاز به گذراندن آزمون ملی است که به نام NSAT شناخته می شود. در برخی از دانشگاه های کشور فیلیپین تنها ملاک گزینش متقاضیان همین آزمون بوده و در برخی دیگر نیز علاوه بر آزمون نیاز است که متقاضی ریز نمرات دوره دبیرستان خود را نیز ارائه دهد. دانشگاه های خصوصی در کشور فیلیپین آزمون های مخصوص به خود را دارند. به طور کلی یکی از آزمون های دانشگاه های خصوصی که از سوی مرکز سنجش آموزش برگزار می شود CEP نام دارد. تفاوت آزمون های دولتی و خصوصی در این است که سوالات در آزمون های دولتی دشوارتر بوده و از سوی وزارت علوم تعیین می شود اما در آزمون های خصوصی سوالات در رده بندی های متوسط طرح می شوند. هر دانشگاه با توجه به رشته انتخابی متقاضی نمره زبان خاصی را مد نظر دارد. اما به طور کلی برای مقطع کارشناسی آیلتس 6، برای کارشناسی ارشد مدرک آیلتس 6.5 و برای تحصیل در مقطع دکتری مدرک آیلتس 7 مورد نیاز است.

متقاضیانی که می خواهند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند باید مدرک دیپلم معتبر متناسب با مدرک آخر دبیرستان کشور فیلیپین داشته باشند و در مجموع نمراتشان بالا باشد. متقاضیانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری درس بخوانند باید مقالات و پژوهش های متعددی ارائه دهند و نتایج علمی خود را اثبات کنند تا بتوانند شانس خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی افزایش دهند. مقالات و پژوهش های علمی انجام شده توسط هر متقاضی رزومه خوبی خصوصا برای ورود به مقطع دکتری محسوب می شود. داشتن استاد راهنما برای تحصیل در مقطع دکتری کمک بزرگی به متقاضی در اخذ پذیرش تحصیلی می نماید.

 

هزینه تحصیل در فیلیپین

فیلیپین جزو آن دسته کشورها است که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های آنها هزینه بالایی نمی پردازند. این موضوع در کنار هزینه زندگی در فیلیپین و برخی موارد دیگر شرایط تحصیل در فیلیپین را به آنچه مورد نظر دانشجویان بین المللی است نزدیک ساخته است. هزینه تحصیل در دانشگاه های فیلیپین در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف و همچنین با توجه به رنکینگ دانشگاه های این کشور متفاوت است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی فیلیپین 400 تا 800 دلار برای هر ترم می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در فیلیپین حدود 700 تا 1500 دلار در هر ترم می باشد. هزینه رشته دندانپزشکی در فیلیپین حدودا هر ترم 600 تا 800 دلار است و رشته داروسازی در فیلیپین ترمی 500 تا 650 دلار خواهد بود. هزینه تحصیلی برای 4 سال اول رشته پزشکی ترمی 800 تا 1500 دلار بوده و برای 4 سال دوم نیز دانشجو باید بر اساس دانشگاه محل تحصیل در سال 4000 دلار هزینه در نظر داشته باشد. هزینه تحصیل در تخصص دندانپزشکی در فیلیپین نسبتا بالاست و سالیانه به 2500 تا 5000 دلار می رسد که بستگی به رنکینگ دانشگاه انتخابی ممکن است متغیر باشد.

هزینه زندگی در فیلیپین

هزینه های زندگی در فیلیپین در سطح متوسط قرار دارند. هزینه زندگی در فیلیپین در شهرهای بزرگ و پایتخت بیشتر از شهرهای کوچک است. هزینه زندگی هر شخص به سبک زندگی و میزان درآمد وی بستگی دارد. به طور متوسط 500 تا 800 دلار هزینه ای است که یک نفر برای زندگی در فیلیپین در طول یک ماه باید در نظر بگیرد. بخش عمده ای از این مبلغ مانند هر جای دیگر دنیا صرف هزینه اسکان می شود. دانشجویان در طول تحصیل خود در فیلیپین از بیمه دانشجویی بهره مند خواهند شد. دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی می توانند از تغذیه بسیار ارزان و بعضا رایگان در دانشگاه بهره مند شوند. همچنین دانشجویان می توانند با کارت دانشجویی از سیستم حمل و نقل شهری و خرید کتاب و لوازم آموزشی با هزینه ای بسیار ارزان استفاده کنند.

برخی جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در فیلیپین شامل موارد ذیل می باشد:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی ماهانه بین 200 تا 350 دلار
 • هزینه خانه شریکی دانشجویی ماهانه 263 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 602 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 246 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 139 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی بین 200 تا 400 دلار
 • هزینه کتاب و لوازم آموزشی با توجه به رشته تحصیلی ماهانه بین 50 تا 90 دلار
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 40 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 13 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 53 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 50 دلار

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.