مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل در سنگاپور

کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا واقع شده است که خود از تعدادی جزیره تشکیل شده است. سنگاپور چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا است. کشور سنگاپور با اینکه کوچک است ولی بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل می باشد. تحصیل در سنگاپور یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است. در حوزه های تحصیلات عالی و تحقیقات سنگاپور یکی از بزرگترین انتخاب ها است. کشور سنگاپور به عنوان یکی از پیشروان جهانی در تحقیق و نوآوری شناخته شده است. کشور سنگاپور از لحاظ کیفیت آموزش و کیفیت زندگی همتراز کشورهای آمریکا و انگلستان است. هزینه های زندگی نیز به نسبت دیگر کشورهای آسیایی بالاتر است. کشور سنگاپور براساس آمار جهانی در عرصه های مختلف آموزشی، رفاه، امنیت اقتصادی و اجتماعی در طی چند دهه گذشته افتخارات زیادی داشته و در مجامع بین المللی به عنوان یک کشور ثروتمند و امن شناخته شده است. کشور سنگاپور در سال های اخیر رتبه هفتم در فهرست نوآوری های جهانی INSEAD را کسب کرده است، در رنکینگ رقابت جهانی IMD رتبه سوم را بدست آورده است و رتبه دوم انجمن اقتصادی جهانی را نیز کسب کرده است.

اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور دارای استانداردهای عالی آموزشی و تسهیلات تحقیقاتی پیشرفته هستند. دانشگاه های سنگاپور در سراسر جهان شناخته شده اند و همچنین طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به سنگاپور را دارند در صورتی که پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را اخذ کنند می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور اقدام نمایند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سنگاپور را دارند ملزم به اخذ ویزای دانشجویی خواهند بود. روند اخذ ویزا ممکن است یک یا دو ماه طول بکشد. این ویزا از طریق تاییدنامه ای که به عنوان IPA شناخته می شود صادر خواهد شد. پس از آن در خواست متقاضی می بایست مورد تایید دانشگاه مورد نظر واقع شود. طبق قوانین این کشور فرزندان زیر 18 سال و همسر متقاضیان می توانند از ویزای همراه استفاده نمایند و در کنار متقاضی اصلی در این کشور حضور داشته باشند. افرادی که به عنوان همراه در این کشور حضور پیدا می کنند اجازه کار در این کشور را ندارند مگر اینکه پیشنهاد کاری داشته باشند.

اخذ پذیرش تحصیلی سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. از 34 دانشگاه موجود در سنگاپور 6 دانشگاه دولتی و 28 دانشگاه خصوصی می باشند. از 6 دانشگاه دولتی سنگاپور 2 دانشگاه بسیار معتبرتر از بقیه هستند. بودجه دانشگاه های دولتی توسط دولت تامین می شود و به دانشجویان محلی و دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد. با اینکه این دانشگاه ها بودجه دولتی دریافت می کنند اما مستقل هستند. سنگاپور یکی از مراکز پیشرو در جهان در زمینه همکاری بین دانشگاه ها است که با کمک بسیاری از دانشگاه های پیشتاز در جهان برنامه های مشترک تحصیلی ارائه می دهد. این همکاری ها بیشتر بر روی بهبود کیفی جنبه های بین المللی آموزش در دانشگاه های سنگاپور متمرکز شده اند تا گزینه های بیشتری برای متقاضیان بین المللی تحصیل در سنگاپور فراهم کنند. دانشگاه های سنگاپور در زمینه نوآوری و سطح کیفی آموزش در زمره دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته اند و در بین دانشگاه های کشورهای آسیایی جایگاه عالی رتبه ای کسب کرده اند. امکان اخذ پذیرش تحصیلی سنگاپور از تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور وجود دارد. مدارک صادره از دانشگاه های این کشور در تمام دنیا معتبر هستند. تعدادی از دانشگاه های سنگاپور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه های مورد تایید ایران در صورت بازگشت به کشور نیازی به معادل سازی مدرک خود نخواهند داشت.

تحصیل در سنگاپور

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به سنگاپور

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی سنگاپور و اخذ ویزا با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و درباره روند درخواست از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه می توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه های سنگاپور و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره، مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور سنگاپور دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس بگیرید.

سنگاپور

سنگاپور کشوری در مجمع الجزایر مالایی به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. انگ مو کیو، بدوک، بوکیت باتوک، بوکیت تیماه و گیلانگ از مهمترین شهرهای سنگاپور هستند. در گذشته سنگاپور یکی از مستعمرات بریتانیای کبیر بوده است. مالزی و اندونزی تنها همسایه های این کشور هستند. سنگاپور کشوری ثروتمند است که در سال های اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته و جزو کشورهای توسعه یافته به حساب می آید. سنگاپور یکی از موفق ترین اقتصادهای بازار را دارد. اقتصاد این کشور در اصل بر پایه بازرگانی دریایی شکل گرفته است. کشور سنگاپور در زمینه صنعت و خدمات کشوری قوی است. اقتصاد این کشور پیشرفت چشمگیری داشته است و از قطب های اقتصادی جهان به شمار می رود. در سنگاپور چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل به عنوان زبان های رسمی شناخته می شوند، اما درمجموع ساکنان این کشور با نزدیک به بیست زبان مختلف تکلم می کنند. واحد پول این کشور دلار سنگاپور است. این کشور آب و هوای گرم و مرطوب دارد. به خاطر نزدیکی به خط استوا عملا هیچ فصلی در سنگاپور وجود ندارد. دمای حداقل و حداکثری در تمام طول سال تقریبا یکسان است. دین رسمی حدود 33 درصد اتباع سنگاپور بودایی می باشد که بیشترین جمعیت را پیروان این دین به خود اختصاص داده اند و دیگر ادیان موجود در این کشور که تراکم جمعیت بالایی دارد مسیحیت و اسلام می باشند.

 

زندگی و کار در سنگاپور

شهر سنگاپور طبق بررسی های صورت گرفته بهترین کیفیت زندگی را در بین تمام شهرهای آسیایی دارد و جزو پنج شهر برتر جهان می باشد. این کشور در رده بندی تجربه رضایت مهاجران در رتبه دوم قرار دارد و برای امنیت شخصی در رتبه هشتم در جهان قرار دارد. نرخ بیکاری در کشور سنگاپور در میان کشورهای توسعه یافته همیشه کم ترین مقدار را داشته است.

دانشجویان می توانند با ورود به بازار کار این کشور بخشی زیادی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند. زمان مجاز به کار بسته به دوره تحصیلی دانشجویان متفاوت است. دانشجویانی که در سنگاپور در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند می توانند بین 12 تا 18 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور می توانند 20 تا 25 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع دکتری نیز می توانند 25 تا 30 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان در طول تعطیلات می توانند بدون نیاز به هیچ مجوز اضافی به صورت تمام وقت کار کنند.

تحصیل در سنگاپور به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نمی شود. پس از فراغت از تحصیل 3 تا 6 ماه فرصت به دانشجویان داده می شود که می توانند از این فرصت برای پیدا کردن کار و تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری استفاده کنند. در صورتی که متقاضی دوره های کارورزی را گذرانده باشد و قرارداد کاری امضا کند و همچنین به عنوان نیروی کار ماهر به مدت 6 ماه مشغول به کار باشد می تواند نسبت به اقامت دائم سنگاپور اقدام نماید.

 

سیستم آموزشی سنگاپور

آموزش مهارت های ویژه در کشور سنگاپور از سوی دولت و با هزینه ارزان و مناسب برای متقاضیان در نظر گرفته می شود. نظام آموزش و پرورش در کشور سنگاپور به طور کلی با تکیه بر پرورش افکار خلاق و مستقل فعالیت می کند. سیستم آموزشی سنگاپور متمرکز بر رشد منابع انسانی است و سعی می شود تا دانش آموزان را با نیازهای فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور آشنا ساخته و با آموزش مهارت های ویژه نیروهای کاری لازم جهت رفع این نیازها را تعلیم دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال زمان می برد. دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی می بایست حداقل 120 واحد درسی را بگذرانند. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بین 1 تا 3 سال زمان نیاز دارد. مدت تحصیل دکتری در کشور سنگاپور بین 3 تا 5 سال بسته به استعداد دانشجو و رشته تحصیلی وی ارزیابی شده است. امکان مطالعات پاره وقت و یا تمام وقت در مقطع دکتری در سنگاپور برای دانشجویان وجود دارد. تحصیل در این کشور شامل دوره های تئوری و عملی است. تحصیل پزشکی در سنگاپور به طور کلی یک دوره 4 ساله است. تخصص پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور نیز 5 سال به طول می انجامد. تحصیل در این دوره شامل واحد های تخصصی و علمی است و واحدهای عملی مهمترین بخش در این دوره تحصیلی محسوب می شوند.

هر سال تحصیلی شامل دو ترم می شود. اکثر دانشگاه ها متقاضیان را دو بار در سال در ماه های آگوست و ژانویه پذیرش می کنند.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی سنگاپور

سنگاپور دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیار است. همچنین ده ها پردیس و شعب موسسات آموزش عالی خارجی در سنگاپور فعالیت می کنند. علاقمندان قادر به ادامه تحصیل در مقاطع فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و همچنین دوره های پسا دکتری در اکثر رشته های تحصیلی بصورت آموزش تمام وقت و یا پاره وقت می باشند. غیر از دانشگاه ها مراکز آموزشی دیگری نیز در سنگاپور فعالیت می کنند.

 • موسسه آموزش فنی و حرفه ای
  موسسه آموزش فنی و حرفه ای در آوریل 1992 تاسیس و وظیفه آموزش حرفه ای و صنعتی دانشجویان را بر عهده گرفت. از زمان تاسیس این موسسه تلاش خود را بر ایجاد یک مرکز فنی برتر متمرکز کرده است. نقش اصلی موسسه اطمینان از این است که فارغ التحصیلان دانش و مهارت های فنی مرتبط با صنایع را داشته باشند. در سنگاپور دو مرکز خصوصی کالج هنر لاسال و آکادمی هنرهای زیبا نانینگ وجود دارند که به طور اختصاصی در زمینه هنر فعالیت می کنند.
 • دانشگاه های پلی تکنیک
  دانشگاه های پلی تکنیک با هدف آموزش متقاضیان حرفه ای برای حمایت از توسعه فناوری و اقتصادی سنگاپور راه اندازی شده اند. با توجه به طیف گسترده ای از توانایی ها و علایق دانشجویان دانشگاه های پلی تکنیک به دنبال آموزش دانشجویانی با مهارت های مربوطه و خاص برای مراکز کاری هستند تا بتوانند به کشوری اقتصاد دانش بنیان تبدیل شوند. امروزه فارغ التحصیلان دانشگاه های پلی تکنیک بسیار مورد توجه صنعت قرار گرفته اند. در حال حاضر پنج دانشگاه پلی تکنیک در سنگاپور وجود دارند.
 • شعب موسسات خارجی
  علاوه بر دانشگاه های محلی بسیاری از دانشگاه های برجسته جهان برنامه های تحصیلات تکمیلی خود را در سنگاپور به صورت مستقل یا با همکاری دانشگاه های محلی ارائه می دهند. وزارت آموزش و پرورش مسئول آموزش عالی در سنگاپور است. از سال 2011 موسسات خصوصی باید در شورای آموزش خصوصی CPE ثبت نام کنند. متقاضیانی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند حتما بررسی کنند که آیا موسسه مورد نظر از طرف مقامات مربوطه در کشور مبدا به رسمیت شناخته می شود یا خیر. همچنین متقاضیان باید مطمئن شوند که مدارک تحصیلی از موسسه خارج از کشور در زمینه های حرفه ای مانند مهندسی توسط سازمان حرفه ای مناسب به رسمیت شناخته شود.

 

رشته های برتر تحصیلی در سنگاپور

تمامی رشته های تحصیلی در سنگاپور کیفیت تقریبا یکسانی دارند و بر طبق استانداردهای آموزشی کشور ارائه می شوند. اما در این میان بعضی از رشته های تحصیلی در میان متقاضیان محبوب تر هستند. مدیریت امور بازرگانی، مدیریت مالی، مدیریت سازماندهی و رهبری، مهندسی محیط، مهندسی عمران و سازه، فناوری، علوم طبیعی، مدیریت کسب و کار، ریاضیات، مدیریت اطلاعات، حسابداری، حقوق، علوم اجتماعی، خلبانی، مدیریت بحران، توریسم، هتلداری، موسیقی، هنر، سفالگری، آموزش بهداشت، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، طراحی داخلی، معماری، علوم اجتماعی، حسابداری، علوم کامپیوتر، اقتصاد، آمار و زیست شناسی از جمله رشته های برتر تحصیلی در سنگاپور هستند.

دانشگاه های برتر سنگاپور

برخی از دانشگاه های برتر سنگاپور به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه دولتی سنگاپور در رتبه اول کشور و در رنکینگ جهانی 69 قرار دارد.
 • دانشگاه صنعتی نانیانگ در رتبه دوم کشور و در رنکینگ جهانی 120 جای دارد.
 • دانشگاه مدیریت سنگاپور در رتبه سوم و در رنکینگ 786 قرار گرفته است.
 • دانشگاه طراحی و تکنولوژی سنگاپور توانسته رنکینگ جهانی 3037 را کسب کند.
 • دانشگاه علوم اجتماعی سنگاپور رنکینگ 3058 دنیا را بدست آورده است.
 • کالج هنرهای لاسال در رنکینگ 4219 جهان قرار دارد.
 • موسسه تکنولوژی سنگاپور رنکینگ 4630 دنیا را به خود اختصاص داده است.
 • آکادمی هنرهای زیبای نانیانگ رنکینگ جهانی 5177 را از آن خود کرده است.

 

پذیرش ویزای تحصیلی سنگاپور

متقاضیان در ابتدا ملزم به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مورد نظر خود از یکی از دانشگاه های سنگاپور هستند. شرایط پذیرش هر دانشگاه در مقاطع تحصیلی متفاوت است. برخی مدارک مانند مدارک معادل سازی شده تحصیلی پیشین به همراه ترجمه رسمی، گواهی عدم سوء پیشینه از کشور محل اقامت، گواهی سلامت پزشکی و نامه تمکن مالی که نشان دهنده توانایی فرد در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو طی حداقل یکسال باشد جهت پذیرش ویزای تحصیلی سنگاپور ضروری هستند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید آخرین مدرک تحصیلی دیپلم و همینطور پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ارائه شود. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در سنگاپور باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشند. ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6 برای پذیرش در این مقطع ضروری است. افراد می توانند پیش از ورود به دانشگاه در کشور سنگاپور در کالج ها دوره های مقدماتی را بگذرانند. در نظر داشته باشید که مدیریت بازرگانی و حقوق و پزشکی از دسته رشته هایی هستند که نیاز به گذراندن پیش نیاز دارند. تحصیل در دوره های آموزش زبان انگلیسی پیش از ورود به دانشگاه های سنگاپور نیز امکان پذیر است. دانشجویان متقاضی می توانند پیش از ورود به دانشگاه های سنگاپور در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنند و در صورتی که سطح زبان آنها در حد ایده آل نیست مهارت های زبان خود را ارتقا دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی به دو زبان صورت می گیرد، یعنی آموزش ترکیبی از زبان های انگلیسی و یکی از زبان های مالایی، ماندارین یا تامیل می باشد.

به طور کلی درخواست پذیرش متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سنگاپور بر اساس ظرفیت دانشگاه ها ارزیابی می شود. مشخص است که دانشگاه ها بر اساس شایستگی و رزومه افراد شرایط خاصی را مد نظر قرار می دهد. بسیاری از دانشگاه ها در کشور سنگاپور از متقاضیان مدرک GRE درخواست می کنند. پس در صورتی که متقاضی این مدرک را داشته باشد شانس وی برای اخذ پذیرش بیشتر می شود. جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی باید مدرک کارشناسی و همچنین مدرک زبان آیلتس 6.5 ارائه دهد.

داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری در سنگاپور باید از طریق امتحانات ورودی خاص مثلا موضوعات GATE و GMAT وارد دانشگاه های این کشور شوند. آزمون پذیرش یا مصاحبه در این کشور به طور کلی دارای الزامات ورودی مربوط به خود است. در نظر داشته باشید که افراد باید مدرک زبان تافل یا آیلتس ارائه دهند. داشتن تسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا 7 الزامی است. گاهی برخی از دانشگاه های کشور سنگاپور آزمون زبان انگلیسی در مالزی نیز برگزار می کنند. برای اخذ پذیرش در دانشگاه های سنگاپور عموما دانشجو نیاز به یافتن استاد راهنما قبل از ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش دارد و به خصوص برای پذیرش همراه با فاند تحصیلی یافتن استاد راهنما قبل از اقدام جهت پذیرش بسیار به دانشجو کمک خواهد کرد. مواردی که در پذیرش شخص متقاضی بسیار تاثیرگذار می باشد شامل سابقه تحصیلی و مدارک تحصیلی، ریزنمرات، توصیه نامه های مختلف از اساتید قبلی و نمره آزمون زبان و سابقه کار مرتبط می باشد.

 

هزینه تحصیل در سنگاپور

هزینه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور با توجه به رشته تحصیلی و رنکینگ دانشگاه متفاوت است. در بعضی از دانشگاه های این کشور امکان پرداخت اقساطی شهریه وجود دارد. برخی دانشگاه ها به دانشجویان فعال و پویا تخفیفاتی برای پرداخت شهریه می دهند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 15,000 دلار در سال ارزیابی شده است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به رشته و طول دوره بستگی دارد و به طور کلی هزینه در این زمینه 18,000 دلار خواهد بود. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در سنگاپور حدود 20,000 دلار است. هزینه تحصیل در دوره های فاندیشن بین 8500 تا 12,800 دلار است. هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی در سنگاپور برای رشته پزشکی و دندانپزشکی بین 17,000 تا 30,000 دلار برای هر سال اعلام شده است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالانه بیش از 40,000 دلار هزینه در بر دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور نزدیک به 30,000 دلار سال می باشد که هزینه های امتحان، بیمه دانشجویی و استفاده از کتابخانه نیز به این مبلغ اضافه می شود.

هزینه زندگی در سنگاپور

کشور سنگاپور از لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند و دارای سطح کیفی بالای زندگی می باشد. سطح بالای کیفیت زندگی همواره با هزینه های نسبتا بالایی نیز همراه خواهد بود، به همین دلیل این کشور یکی از گران ترین کشورها به لحاظ زندگی و تحصیل خواهد بود. هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی افراد و میزان درآمد آنها دارد. هزینه زندگی در سنگاپور به طور میانگین ماهانه 800 تا 1500 دلار آمریکا می باشد. دانشجویان می توانند با استفاده از کارت دانشجویی در اموری مانند حمل و نقل، رستوران ها، مراکز خرید و خرید کتاب و وسایل آموزشی تخفیفاتی بگیرند.

برخی جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در سنگاپور شامل موارد ذیل می باشد:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی ماهانه بین 200 تا 500 دلار
 • هزینه خانه شریکی دانشجویی ماهانه بین 800 تا 1000 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1790 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 1020 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 166 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی ماهانه حدود 300 دلار
 • هزینه کتاب و لوازم آموزشی با توجه به رشته تحصیلی ماهانه بین 120 تا 200 دلار
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 150 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 75 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 30 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 87 دلار

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.