مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی را شاید بتوان یکی از پیشرفته ترین و به روزترین کشورهای آسیایی دانست که در 30 ساله گذشته با رشد چشمگیری در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، هنری و فرهنگی مواجه بوده است. بیش از نیمی از جمعیت ساکن آن نوعی آموزش عالی را به اتمام رسانده اند. ارزش بالای دانش آکادمیک باعث شده است که کره یکی از تحصیلکرده ترین کشورها در جهان باشد. این باعث شده اقتصاد این کشور به پیش برود و به شناخت بین المللی این سیستم منجر شود. قرار گرفتن کره جنوبی در رتبه های برتر اقتصادی جهان موجب شده است این کشور به عنوان یکی از چهار غول اقتصادی آسیا در کنار کشورهای سنگاپور و تایوان محسوب شود. توسعه اقتصادی در سطح بین المللی این کشور و همچنین سطح بالای رفاه اجتماعی آن باعث جذب دانشجویان بین المللی بسیاری به این کشور گردیده است تا جایی که شهر سئول پایتخت کره جنوبی در حال حاضر یکی از 10 شهر برتر در میان انتخاب دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. تحصیل در کره جنوبی به معنای زندگی دانشجویی در یک مرکز اقتصادی و فناوری در کنار یک فضای مدرن با طبیعت منحصر به فرد است که فرصت عالی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد.

اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی

طبق گزارش OECD که برنامه ای برای ارزیابی دانشجویان بین المللی است سیستم دانشگاهی در کره جنوبی از رتبه بالایی برخوردار است. سطح علمی دانشگاه های کره جنوبی بسیار بالاست تا جایی که 5 دانشگاه برتر این کشور شعبه هایی را در کشورهای دیگر مانند آمریکا دایر نموده اند. دانشگاه هایی که در شهرهای بزرگ کشور کره جنوبی مانند سئول و بوسان قرار دارند تعاملات علمی و تحقیقاتی قابل توجهی با سایر دانشگاه ها در کشورهای خارجی داشته اند. این دانشگاه ها از اعتبار جهانی برخوردارند، بخصوص دانشگاه دولتی شهر سئول در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه معتبر جهانی است. کشور کره جنوبی یکی از انتخاب های ایده آل دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل است. مهم ترین عامل در انتخاب دانشگاه های کره جنوبی توسط دانشجویان بین المللی رنکینگ آنها در رتبه بندی جهانی دانشگاه های جهان می باشد. برای تحصیل در کره جنوبی ویزای نوع D2 نیاز است. اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی از طریق سفارتخانه و یا کنسولگری این کشور در کشور مبدا قابل دریافت است. در هنگام تحصیل در کره جنوبی این امکان برای دانشجویان وجود دارد که با استفاده از ویزای F3 که ویزای همراه نیز نامیده می شود خانواده خود را همراه خود به این کشور ببرند. لازم به ذکر است که این ویزا فقط شامل همسر و فرزندان زیر 20 سال دانشجو خواهد شد و مدت زمان ویزای همراه با توجه به مدت زمان تحصیل متقاضی اصلی تعیین می شود.

اخذ پذیرش تحصیلی کره جنوبی

کره به عنوان یکی از مهم ترین قطب های تحصیلی و علمی در آسیا شناخته می شود که بیش از 370 مرکز آموزش عالی در آن وجود دارد. از این تعداد موسسه آموزش عالی 179 دانشگاه متعلق به بخش خصوصی و 43 دانشگاه دیگر جزو دانشگاه های دولتی کره می باشند. این کشور 30 دانشگاه زیر رتبه 1000 دارد که بسیاری از آنها در شهر سئول پایتخت این کشور قرار دارند. در حقیقت، معیارهای آموزشی بسیار بالاست و تفاوت چندانی بین دانشگاه های دولتی و خصوصی به غیر از هزینه و زبان آموزش وجود ندارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کره جنوبی بیشتر از هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور است. بیشتر دانشگاه های کره دارای تاییدیه مدرک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران هستند. در صورت تحصیل متقاضیان در دانشگاه های مورد تایید ایران، فارغ التحصیلان مشکلی از بابت معادل سازی مدرک خود در ایران ندارند. دانشجویانی که از دانشگاه های کشور کره جنوبی فارغ التحصیل می شوند می توانند بدون معادل سازی مدرک در دانشگاه های اروپایی ادامه تحصیل دهند. اخذ پذیرش تحصیلی کره جنوبی در تمامی موسسات آموزشی این کشور امکان پذیر است.

تحصیل در کره جنوبی

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به کره جنوبی

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی کره جنوبی و اخذ ویزا با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و درباره روند درخواست از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه می توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه های کره جنوبی و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور کره جنوبی دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس بگیرید.

کره جنوبی

کره جنوبی در بخش جنوبی شبه جزیره کره با نام رسمی جمهوری کره در جهان شناخته می شود که در شرق آسیا قرار دارد. این کشور به لحاظ وسعت صد و نهمین کشور جهان می باشد. تنها مرز خاکی این کشور از شمال با کره شمالی است. این کشور از غرب با دریای زرد، از جنوب با چین و در شرق با ژاپن مرز آبی دارد. سئول پایتخت کره جنوبی است که به عنوان یکی از پیشرفته ترین و بزرگ ترین شهرهای دنیا معرفی گردیده است. بوسان، دائگو، اینچئون، گوانگجو و دائجون از مهم ترین شهرهای کره جنوبی هستند. زبان این کشور کره ای و دین مردمانش آمیخته ای از آیین های بودایی، کنفوسیوس و دین مسیحی است. کره به عنوان سومین اقتصاد برتر آسیا و سیزدهمین اقتصاد برتر جهان شناخته می شود. این کشور را با نام ببر آسیا نیز می شناسند. تاریخ و فرهنگ کره جنوبی یکی از قدیمی ترین تاریخ های جهان است که نمود بسیاری در فرهنگ معاصر آن دارد.

 

زندگی و کار در کره جنوبی

زندگی در کره جنوبی حتی در خارج از پایتخت موجب حیرت تمام کسانی خواهد شد که با این فرهنگ چند وجهی روبرو می شوند. زندگی در کره جنوبی جنب و جوش زیادی دارد و سرعت آن در شهرها بالا است. کشور کره جنوبی به عنوان یک سرزمین امن و آرام، یک ترکیب منحصر به فرد از فناوری مدرن و طبیعت قدیمی و باستانی و تلفیقی از طبیعت و تکنولوژی را به نمایش گذاشته است.

دانشجویان بین المللی که در کشور کره جنوبی تحصیل می کنند می توانند برای تامین بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود در مشاغل نیمه وقت مشغول به کار شوند. خوشبختانه گزینه های زیادی در این کشور برای کار وجود دارد و هیچ محدودیت شخصی یا قانونی برای دانشجویان شامل نمی شود. آشنایی با زبان کره ای نیز برای پیدا کردن موقعیت های کاری در کشور کره یک امتیاز بزرگ است. کار پاره وقت برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تنها با دارا بودن مجوز کار میسر است و به واسطه این مجوز دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه کار 10 ساعت در هفته را دارند و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. برای دانشجویان مقطع دکتری و دانشجویانی که برای گذراندن دوره های زبان وارد این کشور می شوند امکان کار در 6 ماه اول حضور در کشور وجود ندارد. دانشجویان دکتری بعد از اخذ مجوز می توانند به مدت 30 ساعت در هفته کار کنند. فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل در کره جنوبی می توانند درخواست ویزای جست و جوی کار کنند که در این صورت 6 ماه فرصت دارند تا کار مورد نظر خود را پیدا کنند. در صورت عقد قرارداد، داوطلبین می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تغییر دهند.

 

سیستم آموزشی کره جنوبی

سیستم آموزشی کره جنوبی منطبق بر استانداردهای تحصیلی جهان است. هر سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل 3 تا 4 سال می باشد. دانشجویان در این مقطع کلیه دروس را به صورت عملی و نظری می گذرانند. تدریس در رشته های فنی و مهندسی البته عمدتا عملی محور است. کارشناسی ارشد در این کشور حدود 2 سال طول خواهد کشید. پس از پایان این دوره دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد با حضور پنج استاد صورت خواهد گرفت. دانشجویان می توانند در صورت تمایل در دوره یک ساله مدیریت کسب و کار نیز شرکت نمایند. تحصیل در دوره دکتری در رشته های مختلف در کشور کره جنوبی حدود 3 سال طول می کشد. تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری شامل 3 مرحله می باشد که با توجه به سطح کارشناسی ارشد دانشجو ممکن است نیاز به تکمیل آموزش تحقیقاتی و در برخی موارد حتی گذراندن 36 واحد آموزشی بیشتر نیز باشد.

سال تحصیلی دانشگاه های کره جنوبی ماه مارس شروع می شود ولی اکثر دانشگاه ها در سال دو نوبت پذیرش دارند. نوبت دوم در ماه سپتامبر شروع می شود. مهلت ثبت نام برای نوبت مارس به طور معمول بین سپتامبر و نوامبر تعیین شده است، در حالی که برای ورود به ترم سپتامبر مهلت ثبت نام اغلب از ماه مه تا ژوئن اعلام می شود. سال تحصیلی دانشگاه های کره جنوبی شامل دو ترم است. تعطیلات تابستانی از جولای تا آگوست و یک تعطیلات زمستانی هم از دسامبر تا فوریه مشخص شده است.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی کره جنوبی

موسسات آموزش عالی در کره جنوبی شامل دانشگاه ها، دانشگاه های صنعتی، مدارس عالی دو سالانه، دانشگاه های آموزشی، دانشگاه های آزاد غیرحضوری، دانشگاه های فنی و سایر موسسات آموزشی متفرقه می شوند. دانشگاه های کره جنوبی طبق برنامه ریزی آنها تقسیم بندی می شوند. به عنوان مثال دانشگاه های ملی که از سوی دولت تاسیس و اداره می شوند، دانشگاه های دولتی که از سوی دولت محلی تاسیس و اداره می شوند و دانشگاه های خصوصی که از سوی موسسات آموزشی ترکیبی تاسیس و اداره می شوند.

 • دانشگاه
  هدف اصلی از تحصیل در دانشگاه، آموزش افراد برای انجام تحقیقات عمیق دانشگاهی، ارائه فرضیه های علمی و ارائه راهکارهای مهم برای توسعه کشور و جامعه و بهبود مدیریت و رهبری است. عموما برای فارغ التحصیلی در رشته های دانشگاهی در کره جنوبی نیاز به گذراندن 140 واحد درسی است و مدرک کارشناسی به دانشجویانی اعطا می شود که موفق به گذراندن واحدهای مشخص شده از سوی دانشگاه مربوطه شوند.
 • مدارس عالی دو سالانه
  مدارس عالی دو سالانه با هدف ارائه برخی رشته های خاص نظیر علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، هنرهای نمایشی، آموزش جسمانی و سلامت راه اندازی شده اند. دانشجویان مدارس عالی دو سالانه برای فارغ التحصیلی نیازمند پشت سر گذاشتن 80 واحد و دانشجویان مدارس عالی سه ساله نیز مستلزم گذراندن 120 واحد درسی هستند. مدرک دیپلم این موسسات به دانشجویانی اعطا می شود که موفق به کامل کردن دوره های تحصیلی و پشت سر گذاشتن واحدهای تعیین شده از سوی این مدارس شوند.
 • دانشکده های تحصیلات تکمیلی
  دانشکده های تحصیلات تکمیلی با هدف تعقیب جدی تر اهداف آموزش عالی و افزایش قابلیت انجام تحقیقات علمی و پرورش استعدادهای خلاق تاسیس شده اند. این دانشکده ها به دانشکده های جامع تحصیلات تکمیلی و تحقیقات علمی (پژوهش محور) و دانشکده های جامع تحصیلات تکمیلی آموزش محور تقسیم می شوند.

 

رشته های برتر تحصیلی در کره جنوبی

در دانشگاه های کره جنوبی تقریبا تمامی رشته ها تدریس می گردند. رشته هایی که بیشترین مخاطب را در میان داوطلبان تحصیل در این کشور دارد شامل رشته های هنر، مدیریت MBA، باستان شناسی، تاریخ، ژنتیک، مهندسی شیمی، علوم سیاسی، بیوتکنولوژی، فلسفه، روانشناسی، ادبیات، حقوق، الهیات، مدیریت بازرگانی، مدیریت اجتماعی، تعلیم و تربیت، کتابداری، علوم، مهندسی، دندانپزشکی، طب شرقی، پرستاری، کشاورزی، دامپزشکی، علوم شیلات، هنرهای زیبا، موسیقی، مهندسی محیط زیست، کشتیرانی، کامپیوتر، علوم پایه، جامعه شناسی، معماری، رشته های مهندسی، پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی می باشند.

دانشگاه های برتر کره جنوبی

برخی از دانشگاه های برتر کره جنوبی به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه ملی سئول در رتبه اول کشور و در رنکینگ 116 جهان جای دارد.
 • موسسه علوم و فناوری کیاست در رتبه دوم کشور و در رنکینگ جهانی 204 قرار دارد.
 • دانشگاه کره در رتبه سوم کشور و در رنکینگ 285 دنیا قرار گرفته است.
 • دانشگاه یونسی رنکینگ جهانی 287 را کسب کرده است.
 • دانشگاه هانانگ در رنکینگ 385 دنیا جای گرفته است.
 • دانشگاه سانکیونک وان در رنکینگ جهانی 428 قرار دارد.
 • دانشگاه علم و صنعت پوهانگ رنکینگ جهانی 481 را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه ملی کیونگ پوک در رنکینگ جهانی 529 جای دارد.
 • دانشگاه پوسان در رنکینگ 545 دنیا جای گرفته است.
 • دانشگاه چانگ آنگ در رنکینگ جهانی 583 قرار گرفته است.

 

پذیرش ویزای تحصیلی کره جنوبی

پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی در هر دانشگاهی قوانین خاص خود را دارد. درخواست باید به صورت آنلاین یا از طریق پست برای دانشگاه ارسال گردد. از شرایط اصلی پذیرش ویزای تحصیلی کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کره به طور عموم داشتن مدرک زبان در یکی از زبان های کره ای یا انگلیسی، تکمیل فرم پذیرش دانشگاه و اثبات تمکن مالی برای ادامه تحصیل در کره می باشد. به طور کلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی علاوه بر داشتن معدل عالی نمره عالی و سابقه تحصیلی خوب به داشتن مدرک زبان و همچنین داشتن دانش پایه زبان کره ای نیاز دارند. در کشور کره جنوبی یک آزمون واحد با موضوع سنجش علمی برای متقاضیان ورود به دانشگاه برگزار می شود. این آزمون با عنوان CSAT شناخته می شود. این آزمون یک سیستم سنجش علمی است که دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور کره جنوبی باید در آن موفق شوند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کره جنوبی را دارند با دریافت ویزای تحصیلی و ارائه مدارک لازم می توانند در آزمون ورودی شرکت کرده و پس از پذیرفته شدن در آزمون وارد دانشگاه شوند. متقاضیان ملزم به ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 و یا تافل 80 برای تحصیل در مقطع کارشناسی هستند.

متقاضیان برای ثبت نام در دوره های کارشناسی ارشد در کره جنوبی باید مدرک لیسانس داشته باشند. دانشجویان باید ریز نمرات سال های قبل و معرفی نامه از اساتید سال های قبل را به دانشگاه ارائه دهند. در 30 درصد دانشگاه های کره جنوبی زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد انگلیسی است. بنابراین ارائه مدرک آیلتس 6.5 برای دانشجویان الزامی است.

برای ثبت نام در رشته های دکتری دانشجویان باید مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر را داشته باشند. برای تحصیل در این مقطع که به زبان انگلیسی برگزار می شود نیاز به آیلتس حداقل 7 و رزومه پژوهشی بسیار قوی است. همچنین ارائه دو یا سه مقاله تحقیقاتی ISI برای پذیرش الزامی است. دانشجو باید توصیه نامه حداقل دو استاد از دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را به همراه مدارک خود به انضمام یک انگیزه نامه قوی از تحصیل در دانشگاه مقصد ارائه کند.

 

هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی بطور قابل ملاحظه ای ارزان قیمت است. هزینه تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بومی و بین المللی یکسان است و به نوع رشته و دانشگاه بستگی دارد. با توجه به دستورالعمل دولت برای دانشجویان بین المللی، یک دوره کارشناسی در یک دانشگاه دولتی هزینه ای معادل 2000 تا 4000 دلار در هر ترم در بر خواهد داشت. در یک دانشگاه خصوصی کره جنوبی هزینه ها بین 3000 تا 6000 دلار در ترم خواهد بود. بیشترین شهریه متعلق به رشته های پزشکی می باشد که درخواست بسیاری برای پذیرش در این رشته ها وجود دارد. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های کشور کره جنوبی چیزی بین 6000 الی 18,000 دلار آمریکا در هر ترم است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کره جنوبی در مقطع دکتری 2000 الی 4000 دلار و در دانشگاه های خصوصی 4000 الی 7000 دلار آمریکا در هر ترم است.

هزینه زندگی در کره جنوبی

هزینه زندگی دانشجویی در کره جنوبی برای یک نفر بین 700 تا 1000 دلار آمریکا در ماه می باشد. هرچند هزینه زندگی در کره جنوبی به میزان درآمد و سبک زندگی هر شخص بستگی دارد. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ این کشور که عمدتا دانشگاه های معتبر در آن هستند قابل توجه و بالا می باشد. بدیهی است دانشجویان با اقامت در خوابگاه های دانشجویی می توانند از هزینه های خود بکاهند.

برخی جزئیات هزینه های زندگی دانشجویی در کره جنوبی شامل موارد ذیل می باشد:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی ماهانه 300 دلار
 • هزینه خانه دانشجویی شریکی ماهانه 470 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 660 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 450 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 160 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی ماهانه 300 دلار
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 50 دلار
 • هزینه خرید کتاب و وسایل آموزشی با توجه به رشته تحصیلی ماهانه 100 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 45 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 22 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 47 دلار

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.