مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند یکی از مرفه‌ ترین کشور‌های شمالی اروپا می باشد. زبان رایج در این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. کشور فنلاند با بهره گیری از بهترین سیستم آموزش عالی جزو برترین گزینه ها برای زندگی و تحصیل می باشد، شما در این رابطه می توانید مقاله " اقامت در کدام کشور بهتر است " را مطالعه کنید. کشور فنلاند دارای یکی از بهترین نظام‌ های آموزشی در جهان است. امکان تحصیل در بیش از 100 رشته تحصیلی بین‌ المللی به زبان انگلیسی در دانشگاه های برتر فنلاند وجود دارد. تحصیل در فنلاند به شما امکان می دهد که در یکی از کشورهای هیجان انگیز و منحصر به فرد اروپا تجربه های زیادی کسب کنید. در حال حاضر بیش از 12 هزار دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در فنلاند می باشند. امکانات پیشرفته آموزشی در مراکز تحصیلی به همراه امکانات رفاهی مطلوب باعث شده است که از سراسر دنیا، دانشجویان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه ‏های برتر فنلاند به این کشور مهاجرت داشته باشند.

اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند

کشور فنلاند کشوری بسیار عالی با کیفیت آموزش بسیار بالا برای ادامه تحصیل در تمامی رشته ها می باشد، به همین علت بسیاری از افراد تحصیل در فنلاند را انتخاب می کنند. از مهم ترین مزایای تحصیل و انتخاب کشور فنلاند برای تحصیل می توان به کیفیت بالای آموزش اشاره کرد. سیستم آموزش و پرورش فنلاند یکی از پیشرفته ترین ها در جهان است و بسیاری از دانشگاه ها با استفاده از تکنیک های نوآورانه برای بهبود توانایی های دانشجویان خود با تمرکز بر یادگیری مبتنی بر حل مساله تلاش می کنند. قدیمی ترین دانشگاه این کشور دانشگاه هلسینکی است که بهترین دانشگاه فنلاند نیز می باشد. با اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می توان از امکانات و دانش سطح بالای دانشگاه های فنلاند بهره مند شد. اکثر دانشگاه های فنلاند مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران بوده و چنانچه متقاضی قصد برگشت به ایران را داشته باشد، مشکلی از لحاظ معادل سازی مدرک خود نخواهد داشت. همچنین مدرک تحصیلی فنلاند در تمام کشورهای اروپایی و سایر کشورهای مهم جهان معتبر می باشد و امکان ادامه تحصیل در سایر کشورها وجود دارد.

اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

دو نوع دانشگاه علوم پایه و علمی کاربردی در فنلاند وجود دارند. دانشگاه های علوم پایه تمرکزشان بر آموزش های علمی و تئوری می باشد و تعداد آنها در فنلاند 13 دانشگاه است. هدف این مراکز آموزشی، پرورش پژوهشگران و توسعه تحقیق های علمی می باشد. از طرف دیگر، دانشگاه های علمی کاربردی بر آموزش های عملی و دانش فنی افراد تمرکز می کنند و تعداد آنها 23 دانشگاه است. این نوع دانشگاه ها افراد را جهت ورود به صنعت و زمینه های حرفه ای آماده می کنند. امکان تحصیل در حدود 450 دوره آموزشی به زبان انگلیسی در موسسات آموزش عالی فنلاند برای دانشجویان وجود دارد. دانشگاه های علمی کاربردی در فنلاند دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را برای دانشجویان ارائه می دهند. متقاضیان با کسب شرایط لازم در هر مقطع، واجد شرایط اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند می شوند.

 

تحصیل در فنلاند

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به فنلاند

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی فنلاند و اخذ ویزا با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و درباره روند درخواست از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه می ‌توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه‌ های فنلاند و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره، مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور فنلاند دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس بگیرید.

فنلاند

فنلاند یکی از زیباترین کشورهای اروپایی و معروف به کشور هزار دریاچه، واقع در شمال اروپا می باشد. فنلاند یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی می باشد. فنلاند با دو کشور اسکاندیناوی دیگر (سوئد و نروژ)، روسیه، دریای بالتیک و خلیج بوتنیا هم ‌مرز است. هلسینکی پر جمعیت ترین شهر فنلاند و پایتخت این کشور می باشد. فنلاند با جمعیتی بالغ بر 5.4 میلیون نفر و با توجه به اینکه هشتمین کشور پهناور قاره اروپا است، به عنوان کم تراکم ترین کشور از لحاظ جمعیت در اروپا شناخته می شود. قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار شمالگان، این کشور را پس از ایسلند، به شمالی‌ ترین کشور جهان مبدل ساخته ‌است. زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. البته حدود 90 درصد جمعیت فنلاند به زبان فنلاندی صحبت می کنند. فنلاند در رتبه بندی جهانی رفاه اجتماعی همواره جزو کشورهای برتر بوده است. فنلاند عضو سازمان‌های بین‌المللی مهمی همچون سازمان ملل، بانک جهانی و اتحادیه اروپاست. فنلاند از جمله کشورهای توافق یورو است و واحد پول این کشور یورو می باشد. (جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقامت در کشور سوئد مطلب اقامت سوئد را مطالعه نمایید).

 

زندگی و کار در فنلاند

فنلاند به عنوان یکی از کشورهای درحال توسعه شمال اروپا به شمار می رود. در سرتاسر جهان متقاضیان بسیاری درخواست اقامت در کشور فنلاند را دارند و علت آن بهره مندی از زندگی باکیفیت بالا می باشد. کیفیت زندگی در فنلاند در سطح بالایی قرار دارد و افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به فنلاند هستند. فنلاند از نظر امکانات خوب آموزشی، حقوق بشر، آزادی مطبوعات و کیفیت زندگی در سطح عالی است. فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرد.

دانشجویان در حین تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند و در ایام تعطیلات می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان در حین تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد 20 تا 25 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند و در تعطیلات اجازه 40 ساعت کار تمام وقت در هفته را دارند. دانشجویان در حین تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری 25 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند و در تعطیلات اجازه 40 ساعت کار تمام وقت در هفته را دارند.

دانشجویان بین المللی پس از پایان دوره تحصیلی مورد نظر در صورتی که به منظور کار پس از تحصیل قصد تمدید اقامت در فنلاند را داشته باشند باید موفق به یافتن شغلی در خاک فنلاند شوند. به هر دانشجوی بین المللی اجازه داده می شود تا نهایتاا یک سال بعد از تحصیل در فنلاند کاریابی کند. برای این کار، اخذ مجوز اقامت به منظور جستجوی شغل یا ایجاد آن لازم خواهد بود. دانشجویان با یافتن شغل می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تغییر دهند.

 

سیستم آموزشی فنلاند

سیستم آموزشی فنلاند جزو بهترین سیستم های آموزشی جهان می باشد که منطبق با آخرین استانداردهای روز دنیا است. مقطع کارشناسی در کشور فنلاند در مجموع 3 یا 4 ساله بوده و مدت زمان تحصیل در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد 1.5 الی 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع دکتری معمولا بین 3 الی 5 سال خواهد بود. تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در این مقطع به دو شکل (دوره های دکترای عمومی و دوره های پژوهشی) قابل ارائه می باشد. مدت زمان تحصیل دوره های گروه پزشکی در کشور فنلاند در حدود 6 الی 7 سال زمان می برد. تحصیل دندانپزشکی در کشور فنلاند نیز در حدود 5.5 سال به طول می انجامد.

به منظور ثبت نام و تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در دانشگاه های دولتی می توان در ماه ژانویه هر سال اقدام کرد. زمان ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی معمولا از ماه مارس آغاز می شود. البته به طور کلی زمانهای ثبت نام در دانشگاه های مختلف با توجه به شرایط تحصیلی مختلف کاملا متفاوت است. تحصیل به زبان فنلاندی و یا زبان انگلیسی، تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و تحصیل در انواع مختلف دانشگاه در این زمان بندی ها تاثیرگذار خواهد بود. بیشترین پذیرش در ماه آگوست و سپتامبر انجام می شود، بنابراین مهلت اولیه درخواست معمولا ژانویه است.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی فنلاند

در فنلاند مدارس عالی علمی کاربردی یا همان پلی تکنیک و دانشگاه ها تحصیلات آموزش عالی را ارائه می دهند.

- مدارس علمی کاربردی
آموزش در مدارس عالی علمی کاربردی در مقایسه با دانشگاه ها بیشتر جنبه عملی دارد. این آموزش شامل یادگیری در ضمن کار نیز می باشد. مدارس علمی کاربردی در فنلاند با توجه به تحقیقات و توسعه همکاری ‌ها، تماس مستقیم با صنایع و مشاغل دارند. کسب مدرک مدارس علمی کاربردی 3.5 تا 4.5 سال طول می کشد. اگر پس از اتمام آن قصد ادامه تحصیل داشتید و خواستید مدرک تحصیلی بالاتر بگیرید، بایستی در ابتدا 3 سال تجربه کاری در حرفه مربوط به رشته خود را کسب کنید.

- دانشگاه ها
تحصیلات دانشگاهی مبتنی بر تحقیقات علمی می باشد. دانشگاه ها سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهند. دانشگاه ها بعضی از برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی نیز برگزار می کنند. البته در اغلب برنامه های آموزشی، آموزش به زبان فنلاندی یا سوئدی می باشد. پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد می توان درخواست حق ادامه تحصیل را نموده و مدرک ما بین فوق لیسانس و دکتری و یا دکتری را دریافت کرد.

 

رشته های برتر تحصیلی در فنلاند

رشته هایی همچون فلسفه، دندانپزشکی، زبان شناسی، مردم شناسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، علوم تربیتی و آموزشی، داروسازی، داروشناسی، مطالعات توسعه، جغرافیا، مطالعات محیطی، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، روانشناسی، باستان شناسی، علوم زیستی، فیزیک، نجوم، حقوق، تاریخ، زبان های پیشرفته، کشاورزی و جنگلداری و پزشکی از جمله رشته های برتر تحصیلی در فنلاند می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. از دیگر رشته های برتر تحصیلی می توان به مدیریت کسب و کار، علوم مواد، علوم کامپیوتری، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مهندسی مکانیک و شیمی اشاره کرد. رشته هنر و طراحی به عنوان برترین رشته دانشگاه آلتو شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه هفدهم قرار دارد. پرستاری به عنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه تورکو در رتبه بندی جهانی در جایگاه بیست و چهارم قرار دارد.

دانشگاه های برتر فنلاند

کشور فنلاند دانشگاه های برتر بسیاری را در خود جای داده است که در سطح بین المللی مطرح هستند و به رنکینگ های بالای جهانی دست یافته اند. برخی از دانشگاه های برتر فنلاند به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه هلسینکی در رتبه اول کشور و در جایگاه 151 در رنکینگ جهانی جای دارد.
 • دانشگاه آلتو در رتبه دوم کشور و در رنکینگ جهانی 223 قرار دارد.
 • دانشگاه یواشکیله در رتبه سوم کشور و در رنکینگ 459 دنیا جای دارد.
 • دانشگاه صنعتی تامپر در رنکینگ 519 جهان قرار گرفته است.
 • دانشگاه فنلاند شرقی در رنکینگ جهانی 590 دنیا قرار دارد.
 • آکادمی آبو رنکینگ 834 جهان را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه تورکو در رنکینگ 925 دنیا جای گرفته است.
 • دانشگاه اقتصاد هانکن در رنکینگ جهانی 2041 قرار دارد.
 • دانشگاه صنعتی لاپلند رنکینگ جهانی 2382 را در اختیار دارد.
 • دانشگاه واسا در رنکینگ جهانی 2545 جای دارد.

 

پذیرش ویزای تحصیلی فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فنلاند به زبان فنلاندی، سوئدی و همچنین در بعضی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد. جهت اخذ پذیرش در این مقطع نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشید، ولی ارائه این مدرک آیلتس با نمره 6 شانس اخذ پذیرش شما را بالاتر می برد. برخی از دانشگاه ها برای پذیرش در مقطع کارشناسی، آزمون ورودی دارند و قبولی در این آزمون ورودی ضروری است.

تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد، اکثرا به زبان های رسمی کشور فنلاند، یعنی فنلاندی و سوئدی ارائه می شود. البته دانشجویان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه های فنلاند تحصیل داشته باشند. جهت دریافت پذیرش در این مراکز آموزشی ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 الزامی است. شخصی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند را دارد، باید بتواند مدرک تحصیلی کارشناسی به مدت حداقل 3 سال با معدل بالای 15 ارائه دهد. جهت دریافت پذیرش در این مقطع شخص باید رزومه علمی قوی، مدرک زبان معتبر و همچنین سابقه کاری مرتبط با تحصیلات را ارائه دهد. متقاضی تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی نیاز به حداقل 3 تا 4 سال تجربه کاری مرتبط دارد. همچنین برخی از دانشگاه های معتبر برای ورود، شرط معدل بالا را هم قرار داده اند.

همانند اکثر دانشگاه ها و کشورهای پیشرفته، دریافت پذیرش جهت تحصیل در دوره دکتری در فنلاند نیازمند داشتن شرایط اولیه لازم مانند مدرک تحصیلی معتبر در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 7، ارائه رزومه علمی و مقالات علمی بین المللی و ارائه انگیزه نامه قوی جهت تحصیل در این مقطع می باشد. پس از ارائه این موارد باید با یک استاد راهنما مکاتبه کرده و از او تاییدیه دریافت کنید.

معمولا لازم است قبل از مسافرت بیمه مسافرت خارج از کشور خریداری شود. بیمه درمانی باید حداقل 30,000 یورو را پوشش دهد و حداقل برای 3 ماه معتبر باشد. بعد از مصاحبه پروسه صدور ویزا از 1 تا 3 ماه طول می کشد. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی فنلاند شامل مصاحبه سفارت می شود. داوطلب تحصیل در فنلاند باید ثابت کند که منابع مالی لازم برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند را دارد. بدین منظور گواهی تمکن مالی به میزان 10,000 یورو جهت پذیرش ویزای تحصیلی فنلاند الزامی است. اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند محدودیت سنی ندارد و شرایط سنی جزو شروط مورد نیاز پذیرش نمی باشد، اما داشتن سن مناسب برای تحصیل در هر مقطع شانس اخذ پذیرش تحصیلی را افزایش می دهد.

دانشجویان در ابتدا با یک اجازه اقامت 90 روزه وارد فنلاند می شوند. پس از اتمام این دوره، اقامت بلند مدت تحصیلی به آنها اعطا می شود. در مدت 3 ماه اول، همراهان دانشجو اجازه ورود به فنلاند را ندارند. پس از دریافت اقامت بلند مدت، شخص دانشجو می تواند جهت الحاق خانواده خود اقدام کند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند

تحصیل به زبان فنلاندی رایگان و به زبان انگلیسی ملزم به پرداخت شهریه می باشد. شهریه دانشگاه در فنلاند فقط برای دانشجویان بین المللی اعمال می شود، بدین معنا که دانشجویانی که از کشوری خارج از اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس می آیند ملزم به پرداخت شهریه می باشند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند ملزم به پرداخت شهریه دانشگاه برای سال اول تحصیل هستید. هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی سالیانه 8000 تا 25,000 یورو می باشد. هزینه تحصیل در رشته داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی به طور میانگین چیزی حدود 10,000 تا 25,000 یورو سالیانه می باشد. تحصیل برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمی کاربردی نسبت به دانشگاه های علوم پایه در فنلاند با شهریه کمتری امکانپذیر است. هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به رنکینگ دانشگاه و رشته تحصیلی مد نظر بستگی دارد.

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه های زندگی ماهانه برای دانشجویان از جمله غذا، مسکن، مسافرت، بیمه و غیره در حدود 800 تا 1100 یورو بسته به جایی که شما زندگی می کنید و سبک زندگی شخصی متغیر است. هزینه زندگی در فنلاند در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. مسکن دانشجویی در فنلاند معمولا توسط موسسات مسکن دانشجویی تامین می شود. بسیاری از شهرها و شهرداری ها هم خوابگاه های جامعه شهری یا موسسه آموزشی را ارائه می دهند.

برخی از هزینه های اساسی زندگی دانشجویی در فنلاند به شرح ذیل است:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی بسته به شهر محل تحصیل بین 150 تا 300 یورو
 • هزینه سویئت شریکی دانشجویی با توجه به شهر تحصیل بین 400 تا 700 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 730 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 570 یورو
 • هزینه خرید کتاب و لوازم آموزشی بسته به رشته تحصیلی بین 40 تا 100 یورو
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری ماهانه 120 یورو
 • هزینه خوراک و موادغذایی حدود ماهانه 150 تا 200 یورو
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 54 یورو
 • هزینه اینترنت ماهانه 23 یورو
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 40 یورو
 • هزینه تفریحات و امور فرهنگی ماهانه 50 یورو
 • هزینه پوشاک حدود 60 یورو در ماه
 • هزینه درمان و بهداشت سالانه 600 یورو

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.