مشاوره رایگان: 02122110460
تحصیل در نیوزلند

کشور نیوزلند با داشتن دانشگاه های برتر، جزو یکی از کشورهای پر تقاضا برای تحصیل است. برای تحصیل در نیوزلند مانند سایر کشورها ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند اقدام نمایید. در این کشور دانشگاه هایی وجود دارد که از لحاظ رتبه بندی جهانی در مقام بالایی قرار دارند، به همین دلیل افراد زیادی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل در نیوزلند به دلیل ارائه دروس به زبان انگلیسی تحصیل را برای دانشجویان بسیار ساده تر کرده است و دانشجویان بین المللی دیگر نیازی به یادگیری زبان دوم یا سوم ندارند. متقاضیان تحصیل در نیوزلند از این طریق می توانند زندگی در کشوری قدرتمند و با ثبات را تجربه کنند. دو دانشگاه برتر کشور نیوزلند یعنی دانشگاه اوکلند و دانشگاه اتاگو در جمع برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. از جمله دلایل اصلی تحصیل در نیوزلند می توان پایه گذاری سیستم آموزشی معتبر بریتانیا، محیط یادگیری امن با امکانات عالی تحصیلی و خدمات پشتیبانی را نام برد. هزینه زندگی پایین، استاندارد بالای زندگی، امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی از عواملی است که علاقمندان به تحصیل در نیوزلند را افزایش داده است.

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

نیوزلند از کیفیت آموزشی بسیار عالی و شایسته برخوردار است. تحصیل در نیوزلند به دلیل در اختیار داشتن تمامی گرایش ها، برنامه های آموزشی و مدارک تحصیلی معتبر که در سراسر جهان شناخته شده اند برترین سیستم های آموزش عالی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، خدمات پشتیبانی از دانشجویان بین المللی در این کشور جزو برترین خدمات جهانی می باشد. دانشگاه های نیوزیلند فرصت های فراوانی برای تحصیل در همه سطوح، از دوره کارشناسی تا دکتری، فراهم می کند. تمام افرادی که مایل به تحصیل در نیوزیلند برای بیش از 3 ماه هستند نیاز به ویزای دانشجویی دارند. تنها استثنا در مورد شهروندان استرالیا است. آنها می توانند در نیوزیلند بدون ویزا تحصیل کنند. کسانی که مایل به تحصیل در دوره هایی هستند که مدت 3 ماه یا کمتر طول می کشند نیازی به گرفتن ویزای دانشجویی ندارند. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند 20 تا 45 روز است.

اخذ پذیرش تحصیلی نیوزلند

نیوزلند دارای هشت دانشگاه است که طیف وسیعی از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های تخصصی مانند پزشکی، کشاورزی، مهندسی و غیره ارائه می دهند. این 8 دانشگاه نیوزلند از سوی موسسه QS جزو 500 دانشگاه برتر دنیا ارزیابی شده اند. تمامی این دانشگاه ها دارای مراکز پژوهشی هستند. همچنین نیوزلند دارای 18 موسسه فناوری و تکنولوژی است که از دوره های مقدماتی تا دوره های پیشرفته تحصیلی مانند مقطع دکتری ارائه می دهند. دانشگاه های نیوزلند به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. معمولا اخذ پذیرش تحصیلی نیوزلند در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است. دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و فارغ التحصیلانی که قصد بازگشت به ایران دارند مشکلی از نظر معادل سازی مدرک خود نخواهند داشت.

اخذ پذیرش تحصیلی نیوزلند

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به نیوزلند

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی نیوزلند و اخذ ویزا با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و درباره روند درخواست از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه می ‌توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه‌ های نیوزلند و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره، مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور نیوزلند دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند، آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس بگیرید.

نیوزلند

نیوزلند یا زلاندنو کشوری است واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام که از خشکی های دیگر کره زمین فاصله زیادی دارد و استرالیا نزدیک ترین همسایه این کشور با دو هزار کیلومتر فاصله محسوب می شود. نیوزلند از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده است. دریای تاسمان در بین کشور نیوزلند است. از همسایه های شمالی نیوزلند می توان جزیره فیجی، جزیره توگا و جزیره نیوکالدونیا را نام برد. از جمله مناطق خودمختار در این کشور نیو، جزایر کوک و توکلاتو می باشند. پایتخت کشور نیوزلند ولینگتون است اما اوکلند پرجمعیت ‌ترین شهر نیوزلند است. زبان رسمی این کشور نیز زبان انگلیسی و مائوری است ولی انگلیسی زبان رایج مردم نیوزلند می باشد. جمعیت نیوزلند 4.5 میلیون نفر است و واحد پولی آن دلار زلاندنو می باشد. این کشور به شکل مشروطه حکومت می شود و به 16 منطقه تقسیم شده است.

 

زندگی و کار در نیوزلند

نیوزلند کشوری توسعه یافته و مدرن است که در این کشور مردم از بهترین و استانداردترین شرایط زندگی بهره مند هستند. این کشور از نظر بهداشت و سلامت در سطح بسیار خوبی جای دارد و شهروندان می توانند از تمامی این خدمات استفاده نمایند. نیوزلند جایگاه بسیاری از ملیت ها و فرهنگ هاست و زندگی در این کشور بسیار آرام و بی تنش است. مردمانی با سبک های مختلف زندگی در این کشور مشغول به زندگی هستند. برای مقاطع تحصیلی مختلف ساعت کاری متفاوت است. دانشجویان دوره کارشناسی 10 ساعت و کارشناسی ارشد و دکتری بین 20 تا 30 ساعت در هفته اجازه کار کردن دارند. آنها در تابستان بیش از 40 ساعت می توانند در نیوزلند کار کنند.

این امکان برای دانشجویان بین المللی وجود داد که به مدت یک سال پس از پایان تحصیل خود در کشور نیوزلند بمانند و کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابند و از این طریق ویزای کاری کشور نیوزلند را بدست آورند. متقاضیان پس از اخذ ویزای کار این کشور و اشتغال به کاری مناسب به مدت 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم نیوزلند درخواست دهند.

 

سیستم آموزشی نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند بر اساس آخرین تحقیقات علمی شکل گرفته است و مورد تایید دانشگاه های جهان می باشد. شروع ترم های تحصیلی در این کشور در ماه های ژوئن و جولای می باشد. طول دوره کارشناسی در نیوزلند 3 سال است. در مقطع کارشناسی فقط واحدهای مورد نیاز با دانش علمی دانشجو ارائه می شود و از ارائه واحدهای اضافی و نامناسب که باعث اتلاف وقت می شود خودداری می شود. دانشجویان در این مقطع تحصیلی پس از 3 سال مدرک Bachelor و پس از 4 سال مدرک Honours را دریافت می کنند. تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی هم در مدارس فنی و حرفه ای و هم در دانشگاه ها امکان پذیر می باشد. تحصیل در مدارس فنی و حرفه ای بین 2 تا 18 ماه زمان خواهد برد.

تحصیل کارشناسی ارشد در نیوزلند در یک دوره یک تا دو ساله انجام می پذیرد. طول دوره دکتری نیز بسته به رشته تحصیلی شما متفاوت است. با توجه به رشته مد نظر طول دوره تحصیلی دکتری بین 3 تا 5 سال خواهد بود. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند باید 5 سال در نیوزلند باشند تا دوره تحصیل خود را به اتمام برسانند. مدت تحصیل در رشته پزشکی در نیوزلند 6 سال است. سال تحصیلی در دانشگاه ‌های نیوزلند از ماه مارس شروع شده و تا ماه نوامبر ادامه پیدا می ‌کند. با این حال ممکن است در برخی از رشته ‌ها، دانشجویان سال تحصیلی را از ماه جولای آغاز کنند. بجز دانشگاه ویکتوریای ولینگتون که سالانه دروس خود را طی سه ترم تحصیلی ارائه می‌ کند بیشتر دانشگاه‌ های نیوزلند دو ترم در سال می باشند.

دسته بندی مراکز آموزش عالی در سیستم آموزشی نیوزلند

نیوزیلند دارای انواع مختلفی از موسسات آموزشی مانند دانشگاه ها، موسسات پلی تکنیک، مراکز فنی حرفه ای و نهادهای خصوصی می باشد.

 • دانشگاه ها
  استانداردهای علمی و پژوهشی تمامی دانشگاه های نیوزلند در سطح بین المللی مورد تایید است. ورود به دانشگاه برای افرادی آزاد است که از شرایط لازم تعیین شده توسطه مرجع صلاحیت نیوزلند NZQA برخوردارند. دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین برای کسب دیپلم در سطوح مختلف تحصیل کنند.
 • موسسات پلی تکنیک
  حدود 20 موسسه پلی تکنیک در نیوزلند وجود دارد که اکثر آنها موسسات فناوری نام دارند. در این موسسات طیف گسترده ای از دوره ها در سطوح مختلف ارائه می شوند. نیمسال تحصیلی در این موسسات تقریبا مشابه دانشگاه ها است، اما دوره های کوتاه مدت آن در هر زمان از سال برگزار می شود. تقریبا تمام موسسات پلی تکنیک و مراکز تکنولوژی نیوزلند در حال حاضر مدرک کارشناسی را ارائه می دهند. دانشگاه تکنولوژی اوکلند در واقع یکی از همین موسسات پلی تکنیک می باشد که به صورت دانشگاه در آمده است.
 • مراکز فنی حرفه ای در نیوزلند
  در کشور نیوزلند بیشتر از 60 موسسه آموزش عالی وجود دارد. هر یک از این موسسات رشته متفاوتی را به متقاضیان ارائه می دهد. این دوره ها شامل کلاس های عملی دو تا هجده ماهه می باشد که شامل کارآموزی و کارورزی می باشد. این دوره ها سبب می شود تا متقاضیان تجربه های زیادی کسب نمایند. برخی از مشاغل نیاز به مدرک کارشناسی ندارند و با گذراندن این دوره ها می توانند با مشاغل مرتبط در دوره های گذرانده شده مشغول به کار شوند.
 • نهادهای خصوصی
  بیش از 800 نهاد خصوصی ارائه دهنده آموزش در نیوزلند وجود دارند که در اکثر آنها دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود. برخی از این موسسات به ارائه دوره های تخصصی مانند بازرگانی، کامپیوتر و طراحی می پردازند.

 

رشته های برتر تحصیلی در نیوزلند

از جمله رشته های برتر تحصیلی ارائه شده در نیوزلند در مقطع کارشناسی رشته های کشاورزی، کسب و کار و مدیریت، طراحی دیجیتال، مهندسی، طراحی مد، غذا و مهمان نوازی، ریاضیات، علوم پایه و فناوری می باشد. مدیریت بحران، گرایش‌های مختلف علوم هوانوردی، معماری، منابع طبیعی، علوم ارتباطات، هتلداری، گردشگری، سینما، طراحی لباس، خلبانی، هنر، موسیقی، حقوق، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی از دیگر رشته های برتر تحصیلی در نیوزلند می باشند.

دانشگاه های برتر نیوزلند

برخی از دانشگاه های برتر نیوزلند به شرح ذیل می باشد:

 • دانشگاه اوکلند در رتبه اول کشور و در رنکینگ جهانی 157 قرار گرفته است.
 • دانشگاه اوتاگو در رتبه دوم کشور و در رنکینگ 331 جهان جای دارد.
 • دانشگاه کانتربری در رتبه سوم کشور و در رنکینگ 421 دنیا قرار دارد.
 • دانشگاه ویلینگتون ویکتوریا در رنکینگ جهانی 459 جای گرفته است.
 • دانشگاه مسی رنکینگ جهانی 462 را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه وایکاتو در رنکینگ 545 دنیا قرار گرفته است.
 • دانشگاه صنعتی اوکلند در رنکینگ 905 دنیا جای دارد.
 • دانشگاه لینکولن در رنکینگ جهانی 1213 قرار دارد.

 

پذیرش ویزای تحصیلی نیوزلند

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند برای مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند به زبان انگلیسی ارائه می شود. داوطلبانی که قصد تحصیل لیسانس در نیوزلند را دارند باید حتما مدرک دیپلم دبیرستان و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 را ارائه کنند. افرادی که برای پذیرش ویزای تحصیلی نیوزلند در دوره کارشناسی می خواهند اقدام کنند باید بین 18 تا 22 سال داشته باشند.

دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد باید حتما مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده و نمره مناسبی در زبان انگلیسی داشته باشند. برای تحصیل فوق لیسانس در نیوزلند نیاز است که دانشجو مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 را داشته باشد. سن متقاضیان مقطع فوق لیسانس باید زیر 30 سال باشد. متقاضیان برای تحصیل در این مقطع در نیوزلند می توانند از بین کارشناسی ارشد حرفه ای، سنتی و تحصیلات تکمیلی یکی را انتخاب نمایند.

 • کارشناسی ارشد حرفه ای
  این مقطع برای دانشجویانی مناسب است که قصد دارند در رشته ای غیر تخصصی و غیر مرتبط ادامه تحصیل دهند. مثلا دانشجویی که در رشته زیست شناسی تحصیل کرده می تواند برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی به تحصیل بپردازد.
 • کارشناسی ارشد سنتی
  این مقطع مناسب دانشجویانی است که قصد گسترش دانش خود در رابطه با موضوعی خاص دارند و به تحقیق در رابطه با آن می پردازند. معمولا این مقطع به 2 سال زمان نیاز دارد.
 • گواهینامه تحصیلات تکمیلی
  این مقطع یک سال زمان می برد و برای دانشجویانی مناسب است که قصد اخذ مدرک حرفه ای رشته ای را برای ورود به بازار با مدت زمان تحصیل کم دارند.

متقاضی تحصیل دکتری در نیوزلند باید نظر یک استاد راهنما را به پروژه خود جلب کند و با گرفتن تاییدیه از او می تواند پذیرش دانشگاه مربوطه در نیوزلند را بدست آورد. از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع در کشور نیوزلند می توان به توصیه نامه یا نامه هدف از تحصیل، ارائه رزومه تحصیلی و ارائه مقالات تخصصی و پژوهش های بین المللی توسط دانشجو، مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 و همچنین اصل و ترجمه مقاطع تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات آنها اشاره کرد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجویان در حین تحصیل در کشور نیوزلند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند. ارائه تمکن مالی به مبلغ 9500 دلار آمریکا که نشان دهنده توانایی پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی باشد الزامی است. متقاضیان اخذ پذیرش ویزای تحصیلی نیوزلند باید انگیزه نامه ارائه دهند و هدف از انتخاب کشور، رشته تحصیلی و برنامه های بعد از تحصیل خود را به طور کامل شرح دهند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند

برای تحصیل در نیوزلند باید هزینه های تحصیل پس از اخذ پذیرش پرداخت شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند متفاوت است و هر دانشگاه در نیوزلند هزینه های تحصیل خود را تعیین می کند، بنابراین هزینه هایی که باید پرداخت کنید بستگی به موسسه انتخابی، رشته و سطح تحصیل شما خواهد داشت. رشته های کارشناسی و پایین تر از آن سالانه 13,400 تا 19,500 دلار هزینه دارند. بسیاری از رشته های کارشناسی مانند هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، مدیریت و مهندسی بین 10,0000 تا 12,000 دلار در سال هزینه دارند، در حالی که رشته های علوم و فناوری معمولا بین 14,000 تا 18,000 دلار در سال نیاز به هزینه دارند. شهریه سالانه مقطع کارشناسی ارشد نیز تا 24,500 دلار هزینه خواهد داشت. هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین 4000 تا 8000 دلار در سال می باشد. به دلیل حمایت دولت نیوزلند از پروژه های تحقیقاتی، شهریه دوره دکتری در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا پایین تر است. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی سالانه حدود 45,600 دلار می باشد.

هزینه زندگی در نیوزلند

هزینه زندگی هر شخص به سبک زندگی و میزان درآمد وی بستگی دارد. هزینه زندگی در نیوزلند با توجه به شهر محل تحصیل متفاوت است. گران ترین شهر نیوزلند اوکلند و پس از آن ولینگتون می باشد. روتوروا، ناپیر، وانگاره و همیلتون از شهرهای ارزان نیوزلند هستند. همچنین به نظر می رسد که اوکلند و ولینگتون محبوب ترین انتخاب در بین دانشجویان و مهاجران هستند. دانشجویان با اقامت در خوابگاه های دانشجویی می توانند از هزینه های خود بکاهند. به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزلند برای هر فرد ماهانه بین 800 دلار تا 1300 دلار آمریکا متغیر می باشد.

برخی از هزینه های اساسی زندگی دانشجویی در نیوزلند به شرح ذیل است:

 • هزینه خوابگاه دانشجویی ماهانه 480 دلار
 • هزینه خانه دانشجویی شریکی ماهانه 415 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 958 دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 762 دلار
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری 118 دلار
 • هزینه خوراک و مواد غذایی بین 150 تا 180 دلار
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 60 دلار
 • هزینه خرید کتاب و وسایل آموزشی با توجه به رشته تحصیلی ماهانه 42 دلار
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 83 دلار
 • هزینه اینترنت ماهانه 50 دلار
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 36 دلار
 • هزینه بیمه درمان با توجه به نوع پوشش بین 200 تا 380 دلار

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.